KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 17526006

nr 1752 6006

Pelle Havne

(1893-1935), Sverige

Etsning, Pelle Havne (1893-1935), Hästar. Signerad, numrerad 14/90, daterad -20. Bildmått: 28x37 cm, yttermått inklusive ram: 49x58

Per (Pelle) Havne, svensk målare och grafiker född 1893 i Lillviken, Jämtland, död 1935 i Stockholm.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 12 januari 2026
kl 18:11:16

11/1 20:34:13 1      100 kr
12/1 18:06:16 2      Vinnande bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 800 kr
  Göteborg Begär offert för hemleverans
  Helsingfors 800 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Pelle Havne

Läs mer om Pelle Havne