![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matbestick 16253003
*
nr 1625 3003
Matbestick
nysilver, 48 delar. Märkta ARG 800. 12 st matgafflar (längd 20 cm), 12 st skedar (längd: 20 cm), 12 st matknivar (längd 23,5 cm), 12 st kaffeskedar (längd: 13,5 cm)
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 3 juni 2024
kl 20:39:00
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: matbestick nysilver pläter silver ädelmetall
-
8210 Bestick
25 delar, 1950-tal, GENSE, 1(12 + 7 + 6 del). Läng..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:23
-
8471 Bestick
50 del ca, Nysilver, Svensk spets
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:38
-
8104 Bestick
56 delar, nysilver, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Län..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:32
-
8062 Bestick
nysilver, diverse, bland annat skaldjursbestick
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:52
-
8056 Bestick
silver, 1800/1900-tal, längd, 12-22. Vikt: 410g ca
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:17
-
8063 Bestickuppsätt..
nysilver
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:19
*
Matbestick
nr 1625 3003
Matbestick
nysilver, 48 delar. Märkta ARG 800. 12 st matgafflar (längd 20 cm), 12 st skedar (längd: 20 cm), 12 st matknivar (längd 23,5 cm), 12 st kaffeskedar (längd: 13,5 cm)
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juni 2024 |
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: matbestick nysilver pläter silver ädelmetall
-
8210 Bestick
25 delar, 1950-tal, GENSE, 1(12 + 7 + 6 del). Läng..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:23 -
8471 Bestick
50 del ca, Nysilver, Svensk spets
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:38 -
8104 Bestick
56 delar, nysilver, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Län..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:32
-
8062 Bestick
nysilver, diverse, bland annat skaldjursbestick
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:52 -
8056 Bestick
silver, 1800/1900-tal, längd, 12-22. Vikt: 410g ca
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:17 -
8063 Bestickuppsätt..
nysilver
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:19