KONST / Litografier / Färglitografi 16259271
nr 1625 9271
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
"Modelltecknaren", påskrift a tergo. Signerad, numrerad 53/300. Färglitografi, bildmått: 37x30 cm, yttermått inklusive ram: 62x44 cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 3 juni 2024
kl 20:10:11
300 kr
350 kr
450 kr
450 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
700 kr