KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 16229221
nr 1622 9221
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Gouache, Signerad, Tahiti. Akvarell, bildmått: 10x18 cm, yttermått inklusive ram: 27x34 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
måndag 27 maj 2024
kl 19:07:27
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman
Gouache