KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16259147
*
nr 1625 9147
Holger Hagström
(1905-1982), Sverige
Oljemålning, Sjöfåglar. Signerad, daterad 1959. Olja på duk, 105x107 cm, yttermått inklusive ram: 123x125 cm
Holger Hagström, svensk målare född 1905, död 1982 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juni 2024
kl 20:51:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/6 16:27:03
1
100 kr
2/6 14:43:09
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Holger Hagström
Holger Hagström, svensk målare född 1905, död 1982 .
Läs mer om Holger Hagström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar holger hagström olja olja på duk oljemålning oljemålningar sjöfågel sjöfåglar svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
*
Holger Hagström
Holger Hagström, svensk målare född 1905, död 1982 .
Läs mer om Holger Hagström
nr 1625 9147
Holger Hagström
(1905-1982), Sverige
Oljemålning, Sjöfåglar. Signerad, daterad 1959. Olja på duk, 105x107 cm, yttermått inklusive ram: 123x125 cm
Holger Hagström, svensk målare född 1905, död 1982 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juni 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/6 16:27:03 | 1 | 100 kr |
2/6 14:43:09 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Holger Hagström
Holger Hagström, svensk mÃ¥lare född 1905, död 1982 .Läs mer om Holger Hagström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar holger hagström olja olja på duk oljemålning oljemålningar sjöfågel sjöfåglar svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03