Visning: fredag 12/7, lördag 13/7, söndag 14/7 och måndag 15/7
veckoauktion den 15 juli 2024
Visning: fredag 12/7, lördag 13/7, söndag 14/7 och måndag 15/7
-
6123 Matta
Kashmar, 300x385 cm
Utrop: 18.000 kr
Pris just nu 14.500 kr
Auktionen avslutas
15 juli kl 18:15
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08 -
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
7052 Armbandsur
Porsche Design Quartz, Stål, datum, metallänk med ..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:46 -
6413 Assietter
11 st, "Allegro", Gustavsberg. Diameter: ca 20 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:52 -
7008 Assietter
5 st, Musselmalet, Royal Copenhagen. Diameter: 21 ..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:40
-
7040 Bestick
62 delar, Nysilver, Svensk Spets. Längd: 15-25 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:50 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54 -
6204 Blandteknik
Jean-Pierre Vielfaure (1930-2015), Frankrike. Sign..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:55 -
6097 Blandteknik
Mollie Faustman (1883-1966), Sverige. (tillskriven..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:35
-
5175 Fåtöljer
ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien, 1950-tal. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Svartbetsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Bredd: 65 cm. Djup: ca 63 cm. Höjd: 77 cm, sitthöjd: ca 38 cm
Utrop: 9.000 kr
Pris just nu 7.800 kr
Auktionen avslutas
15 juli kl 18:59
-
7090 Bord
tre hyllplan, furu. Diameter: 48 cm, höjd: 63 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:28 -
7027 Bordslampa
1950-tal, metall. Höjd: 28 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30 -
7062 Bordslampa
Keramik. Höjd: 70 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:54
-
6015 Bordslampa
Luceplan, Italien, design: Meda/Rizzatto, höjd: 55 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:16 -
7059 Bordslampa
med hänklar, bemålad med dekor av frukter, lergods..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:05 -
7060 Bordslampa
Porslin. Höjd: 90 cm ca
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:38
-
6099 Bordslampa
Studio Åhus, glas / metall. Höjd: 38 cm
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:38 -
7028 Bordslampfot
metall, Jugendstil. Höjd: 43 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48 -
6230 Bordslampfötter
Ett par, "Aneta", mässing. Höjd: 59 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:37
-
7057 Bordsur
Ny-Louis seize, omkring 1900, Marmor. Längd: 37 cm..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:19 -
7024 Bricka
+ fat, 3 st, Firma Svenskt Tenn, diameter: 18 cm. ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:31 -
6347 Byrå
1930-tl. Björk, Intarsia. Bredd: 106 cm, djup: 42 ..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:48
-
6340 Ring
18k guld. Vitguld, tvillingsmodell, med pärla och smådiamanter. Ringmått: 17, Vikt: 7 g
Utrop: 6.000 kr
Pris just nu 5.800 kr
Auktionen avslutas
15 juli kl 20:37
-
6112 Byrå
Ek, Sigurd Göransson, Fröseke. Bredd: 57 cm, djup:..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:53 -
6368 Byrå
England, mahogny. Bredd: 55 cm, djup: 39 cm, höjd:..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:50 -
6224 Byrå
Louis XV-stil, gallerkant, intarsia, mässingsdekor..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:29
-
7079 Cafébord
Svärta pelarfot i gjutjärn, skiva i marmor, 71x71...//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:43 -
6284 Cake stand
höjd: 88 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54 -
6357 Cigarettburk
GAB Brons, 1930-tal. Höjd: 6,5 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:27
-
7016 Coaster
nysilver, / trä, diameter: 17 cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:15 -
7078 Däckstol
Garden Home Collection, med mässingbeslag, uppfäll..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:21 -
7044 Däckstol
med fotstöd, beslag i mässing, hopfällbart, teak. ..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:51
-
7045 Däckstol
med fotstöd, beslag i mässing, hopfällbart, teak. ..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:49 -
7077 Däckstolar
Ett par, Garden Home Collection, med mässingbeslag..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48 -
7107 Damarbetsbord
Gustaviansk. Stil, mahogny, mässingsdekor. Bredd: ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:54
-
1012 Färglitografi
Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". Signerad, numrerad 52/125. Färglitografi. Bladets mått: 75x55,5, yttermått inklusive ram: 83x64 cm
Utrop: 6.500 kr
Pris just nu 4.800 kr
Auktionen avslutas
15 juli kl 18:03
-
7039 Djupa tallrikar
7 st, Emma Bridgewatre, England, stengods. Diamete..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:14 -
6060 Dockskåp
med möbler, bland annat badkar, piano, fladdermusf..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:29 -
7042 Drinkset
8 delar, 6 st glas + glasflaska, skål i nysilver. ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:10
-
6240 Etagebord
omkring 1900, mahogny. Bredd: 46 cm, djup: 34 cm, ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:51 -
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:02
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:07 -
7005 Etsning
Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. "Venus im pelz..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:26 -
7114 Etsningar
2 st, E. Hällgren. Signerade, kolorerade, Klara sj..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:43 -
1012 Färglitografi
Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Utrop: 6.500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:03 -
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:18
-
6183 Matta
Gabbeh Golsang, 260x361 cm
Utrop: 6.500 kr
Pris just nu 4.800 kr
Auktionen avslutas
15 juli kl 20:35
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:40 -
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:46 -
7066 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:52
-
7023 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:11 -
6440 Färglitografi
Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Signerad, numrer..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:41 -
7026 Färglitografi
Ulf Greder (f. 1949), Sverige. "streetballad". Sig..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:59
-
7071 Färglitografier
3 st, Oidentifierad konstnär. Signreade, numrerade..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:18 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:35 -
6053 Fat
4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-16 cm
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:55
-
7019 Fat
Arabia, Valencia, Ulla Procupé, diameter: 26 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:36 -
7038 Fat
Garbriel, glaserat stengods i blått, diameter, 31 cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:10 -
7085 Fåtölj
1950-tal, bok, armlän delvis med klädsel, bredd: 5..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:20
-
7106 Mat/arbetbord
TAF Studios, "70/70", Muuto, Finland, benställning i lackad aluminium, plywoodskiva med laminat. Bredd: 85 cm
Utrop: 6.000 kr
Pris just nu 4.400 kr
Auktionen avslutas
15 juli kl 19:09
-
7083 Fåtölj
1960-tal, snurrbar. Diameter: 72 cm, höjd: 72 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59 -
7098 Fåtölj
Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, ..//
Utrop: 4.000 kr
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:20 -
7100 Fåtölj
Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, ..//
Utrop: 3.600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:17
-
6077 Fåtölj
Seat-up, OH Sjögren, Tranås, benställning i björk,..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:05 -
1002 Fåtöljer
ett par, design: Ludwig Mies Van Der Rohe, MR10, k..//
Utrop: 6.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:40 -
5175 Fåtöljer
ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien,..//
Utrop: 9.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:59
-
7048 Fickur med klo..
omkring 1900, C. O Gustafsson Flen, silver 800, de..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:33 -
1009 Fladdermusfåtölj
Cuero Design, Metall, läder. Bredd: 87 cm, höjd: 9..//
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:51 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49
-
7037 Gardinstångshå..
4 st, mässing. Höjd: 10,5 cm, d 13,5
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:21 -
7123 Golvlampa
1940-tal, tre usterbara ljuspunkter, mahogny, mäss..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:21 -
7006 Golvlampa
1960-tal, Teak, mässing, höjd: 125 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:34
-
1007 Oljemålning
Gustaf Wilhelm Palm (1810-1890), Sverige. Landskap med motiv från Wäddö Kanal, Signerad, daterad 1885, Olja på duk, 40x49 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
Utrop: 5.000 kr
Pris just nu 3.800 kr
Auktionen avslutas
15 juli kl 19:13
-
7007 Golvlampa
Metall, mässing. Höjd: 120 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:12 -
6252 Golvlampor
Ett par, mässing. Höjd: 160 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:00 -
7086 Golvljusstake
Nysilver, fem ljusarmar. Höjd: 89 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:48
-
7034 Golvvas
med instas i metall, blålaserat stengods, keramik,..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:20 -
7014 Gräddkanna
+ sockerskål + fat, 3 delar, silver, GEWE, 1956. L..//
Utrop: 1.200 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:12 -
6207 Grafiska blad
3 st, ej signerad, Collection Marina, Picasso, 198..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:10
-
6206 Grafiska blad
6 st, Offset, Holländska konstnärer, 1971, Signera..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:06 -
6444 Grafiskt blad
Hans Peter Zimmer, "Als es noch Menschen gab". Sig..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:55 -
6455 Grafiskt blad
Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad, nu..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:02
-
6456 Grafiskt blad
Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad, nu..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04 -
7009 Halsband
med hängen, silver. Vikt: 26 g
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:10 -
7049 Hänge/fotogömma
i form av hjärta, 10K guld. Vikt: 1. 88 g
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:31
-
1002 Fåtöljer
ett par, design: Ludwig Mies Van Der Rohe, MR10, krom och läder
Utrop: 6.000 kr
Pris just nu 3.800 kr
Auktionen avslutas
15 juli kl 20:40
-
5106 Hängskåp
1800-tal. Bredd: 66 cm, djup: 28 cm, höjd: 68 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:22 -
1004 Herrarmbandsur
Perrelet Seacraft, kronograf, automatisk, stål, re..//
UTGICK
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:21 -
1005 Herrarmbandsur
Tag Heuer Connected, digital, stål, refnr: sbr8a s..//
UTGICK
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:26
-
6193 Högtalare
Ett par, Skantic. Diameter: 32 cm, höjd: 47 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:12 -
7056 Jardiniere
faner i lövträ med beslag i mässing. Medaljong med..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:45 -
6305 Kaffeservis
17 delar, porslin, Rosenthal, Studio-linie, 8 kaff..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:21
-
7084 Kaffeskedar
12 st, silver, otydlig stämpel. Längd: 12 cm, Vikt..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:27 -
7108 Kandelaber
Nysilver, 5 ljusarmar. Bredd: 50 cm. Höjd: 62 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:36 -
6220 Karaffer
3 st, med silvermontering. Höjd: 17-33 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25
-
6228 Karmstol
+ pall, rokokostil, bemålade
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:36 -
6130 Karmstolar
+ stolar, 2 + 6 st, rokokostil
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:07 -
7115 Karmstolar
6 st, "Emily". Gärsnäs, benställning i ask, sits i..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:57
-
7098 Fåtölj
Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, kromat stativ, sits i kanvastyg och läder. Bredd: 65 cm. Djup: 83 cm, höjd: 97 cm, med extra nackkudde
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 3.000 kr
Auktionen avslutas
15 juli kl 18:20
-
7050 Karmstolar
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Ulfåsa", vitm..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44 -
7076 Keramik
4 delar, Kina, nutida. Höjd: 6,5-19 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:06 -
6008 Konstglas
3 delar, Art Glass team, Finland. Längd: 14-18 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:07
-
7035 Kuddar
4 st, tyg med Stig Lindberg "Bulbous" blå, Ljungbe..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:55 -
5195 Leksaker
2 delar, Samearbete, modell äldre, docka + Komsio...//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:38 -
7121 Linneduk
+ handdukar, Hellinne, 185x145, (2 st handdukar)
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:24
-
7002 Litografi
Leonore Fini. Signerad, numrerad 62/100. Bildmått:..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44 -
7129 Ljuslykta
Kosta Boda, Ludvig Lögren, "still life". Höjd: 9 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:12 -
6328 Ljusstakar
Ett par, Bersbo, Oscars + Oscarsgruvan 1987, malm...//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:22
-
7013 Ljusstakar
Ett par, silver, 1800-tal, fylld fot, höjd, 16,5
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:14 -
6026 Ljusstake
silver, otydliga stämplar. Höjd: 26 cm. Vikt: 220g
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:21 -
7106 Mat/arbetbord
TAF Studios, "70/70", Muuto, Finland, benställning..//
Utrop: 6.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:09
-
1009 Fladdermusfåtölj
Cuero Design, Metall, läder. Bredd: 87 cm, höjd: 92 cm, djup: 86 cm
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
15 juli kl 19:51
-
6134 Matbord
NK, "Morgan", 1923, mahogny, pelarfot. Etikettmärk..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:13 -
7055 Matservisdelar
23 delar, "Clara Fina", Nittsjö, glaserad stengods..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:03 -
7067 Matta
100x200 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:42
-
6181 Matta
Afghan, 164x251 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:24 -
6186 Matta
Gabbeh Ghobi, 170x247 cm
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48 -
6185 Matta
Gabbeh Ghobi, 204x291 cm
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:44
-
6184 Matta
Gabbeh Ghobi, 206x290 cm
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:41 -
6183 Matta
Gabbeh Golsang, 260x361 cm
Utrop: 6.500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35 -
7054 Matta
Gabbeh, 205x230 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:07
-
6123 Matta
Kashmar, 300x385 cm
Utrop: 18.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:15 -
5251 Matta
Kayseri, "tree of life", silke, 40x63 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:29 -
6188 Matta
Kelim Afghan, 257x307 cm
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:53
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, blandteknik, Marin med fyr och fartyg, 34x38 cm, yttermått inklusive ram: 45x50 cm
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
15 juli kl 20:25
-
6189 Matta
Kelim Afghan, 60x265 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:57 -
6190 Matta
Kina, 136x244 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59 -
7065 Matta
Orientalisk, 125x195 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:11
-
7068 Matta
Orientalisk, 150x250 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:46 -
6422 Matta
Orientalisk, Saruk, Semiantik, 129x195 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:58 -
7012 Matta
Pakistansk Bochara, galleri, 82x250 ca
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:28
-
6187 Matta
Röllakan, 150x230 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:50 -
7069 Matta
Wilton, 185x275 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35 -
7025 Mockaskedar
+ kaffeskedar, 12 + 12 st, silver, MGAB. Längd: 10..//
Utrop: 1.200 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:49
-
6111 Nattygsbord
Bodafors, Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. B..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:50 -
6375 Nattygsbord
Rokokostil. Bredd: 41 cm, djup: 31 cm, höjd: 71 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:01 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04
-
6184 Matta
Gabbeh Ghobi, 206x290 cm
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
15 juli kl 20:41
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:24 -
6129 Oljemålning
Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
2054 Oljemålning
Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09 -
2003 Oljemålning
Evi Törner, landskap. Monogramsignerad. Olja på pa..//
UTGICK
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:20 -
7112 Oljemålning
Folke Karlsson (1907-1984), Sverige. Signerad, dat..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08
-
7061 Oljemålning
Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Sverige. Signe..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:44 -
2162 Oljemålning
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Gårdshästar, Si..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:08 -
2159 Oljemålning
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Oxar, Signerad,..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:04
-
6087 Oljemålning
Gunnar Johansson (1916-1996), Sverige. Signerad, h..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30 -
6062 Oljemålning
Gunnar Ruda (1887-1948), Sverige. Signerad, dam me..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:32 -
1007 Oljemålning
Gustaf Wilhelm Palm (1810-1890), Sverige. Landskap..//
Utrop: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:13
-
6185 Matta
Gabbeh Ghobi, 204x291 cm
Utrop: 4.000 kr
Pris just nu 2.800 kr
Auktionen avslutas
15 juli kl 20:44
-
7116 Oljemålning
Håkan HG Carlström. Signerad, sommaräng. Olja på d..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59 -
6304 Oljemålning
Hans Bouman (1951), "Huvud". Signerad. Olja på pan..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:19 -
2028 Oljemålning
Joy Egnel (1920-2001), Sverige. "Extainsion". Sign..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:07
-
6078 Oljemålning
Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:36 -
7092 Oljemålning
Karl Granquist (1921-1994), Finland. Monogramsigne..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:51 -
7113 Oljemålning
Katarina Söderlind. Signerad, Östrlånggatan Gamal ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:36
-
7111 Oljemålning
Kerstin Söderlind. Signerad, vy vid Katarinavägen...//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:08 -
6091 Oljemålning
Kopia Efter Frans Hals, Constance Åkerlöf sod Stoc..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:20 -
6450 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Nya Guinea". S..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:47
-
6095 Oljemålning
Lennart Hall (1921-2013), Sverige. Dam i huckle. S..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:13 -
2020 Oljemålning
Maija Eliase (1924-1991), Lettland. Komposition, S..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:26 -
6435 Oljemålning
Marian Rozek. Signerad, daterad - 81, Kwyaty - blo..//
UTGICK
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:28
-
7100 Fåtölj
Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, kromat stativ, sits i kanvastyg och läder. Bredd: 65 cm. Djup: 83 cm. Höjd: 97 cm, med extra nackkudde
Utrop: 3.600 kr
Pris just nu 2.400 kr
Auktionen avslutas
15 juli kl 19:17
-
2111 Oljemålning
Marianne Ågren (f. 1943), Kvinna i rött. Signerad,..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:03 -
2074 Oljemålning
May Östberg (1907-1966), Sverige. Stilleben, "Natu..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:21 -
2107 Oljemålning
Monica Holm (f. 1947), Sverige. "Hus i kvällsljus"..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:54
-
7089 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, fiskefänge. O..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:28 -
7001 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Flodlandskap...//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:40 -
6351 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, fruktstillebe..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:47
-
6352 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, kvinna med kr..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:49 -
7051 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ol..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:29 -
7095 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, utsikt från e..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:23
-
7120 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Otydlig signatur, blomster..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:54 -
2127 Oljemålning
Olga Lanner (1884-1961), Sverige. Stuga. Signerad...//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:25 -
6047 Oljemålning
Olga Smirova. Signerad. Olja på duk, "Liljor", 73x..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:38
-
6186 Matta
Gabbeh Ghobi, 170x247 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 2.400 kr
Auktionen avslutas
15 juli kl 20:48
-
5177 Oljemålning
Olle Krantz (1906-1999), Sverige. Signerad, "Vuxen..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:46 -
7010 Oljemålning
Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. Sign..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:57 -
6194 Oljemålning
Pelle Thommessen (1912-1979), Norge. Mor och barn...//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:27
-
7127 Oljemålning
Theresia Sandström (1893-1981), Sverige. Signerad,..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:51 -
7119 Oljemålning
Valdemar Mohed (1902-1958), Sverige. Signerad, dat..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:31 -
2096 Oljemålning
Ylwa Garwner (f. 1948), Sverige. Komposition. Sign..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:53
-
2097 Oljemålning
Ylwa Garwner (f. 1948), Sverige. Komposition. Sign..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:54 -
7126 Oljemålningar
2 st, Henrik Roxström (1899-1982), Sverige. Signer..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:39 -
7125 Oljemålningar
2 st, Henrik Roxström (1899-1982), Sverige. Signer..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:24
-
6349 Oljemålningar
2 st, Oidentifierad konstnär. Ej signerade, frukts..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:40 -
7087 Pall
Bemålad furu. Diameter: 37 cm, höjd: 67 cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:22 -
7053 Paraplyställ
Orientalisk, porslin. Diameter: 25 cm, höjd: 84 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:10
-
7005 Etsning
Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. "Venus im pelz", Sacher-Masoch. Signerad, numrerad 25/145,1968, bladets mått: 38x28 cm, yttermått inklusive ram: 68x58 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 2.200 kr
Auktionen avslutas
15 juli kl 19:26
-
6050 Parti glas
24 delar, Iittala, Tapio Wirkkala (1915-1985), Fin..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:17 -
7117 Pastell
Carl Brandt, Signerad, daterad -94, sjölandskap, 3..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:28 -
7097 Pepparströare
och sockerskål, Nya Syco Keramik, höjd: 6-14 cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:42
-
6459 Plaketter
2 st, brons, 15x20 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:38 -
6363 Pubtavla
Newmarket Tavern, bemålat trä. Höjd: 90 cm, bredd:..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:41 -
7041 Reservoarpenna
Mont Blanc, fjäder i 14k guldplätering, Meisterstü..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:27
-
6340 Ring
18k guld. Vitguld, tvillingsmodell, med pärla och ..//
Utrop: 6.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:37 -
7032 Ringar
5 st, silver, med stenar
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:16 -
6025 Saltkar
+ borste, 3 delar, silver, glasinsats. Längd: 6,5 ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:20
-
7021 Såsskål
Meissen, omkring 1900. Längd: 26 cm
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:45 -
6374 Satsbord
3 delar, mahogny. Höjd: längd: 60 cm, djup, 43, hö..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:00 -
1013 Serigrafi
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad 26/2..//
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:29
-
7077 Däckstolar
Ett par, Garden Home Collection, med mässingbeslag, uppfällbart benstöd, teak. Längd: 160 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 2.200 kr
Auktionen avslutas
15 juli kl 20:48
-
6355 Serveringsvagn
Kakelplattor / rotting, barockstil. Längd: 67 cm, ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:54 -
6210 Serveringsvagn
mässing, två skivor med träimitation, trissor, hål..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:21 -
6142 Serveringsvagn
teak. Längd: 64 cm, djup: 48 cm, höjd: 67 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:10
-
7004 Servisdelar
5 delar, Meissen, lökmönstet, orslin 1 uppläggning..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:35 -
7091 Sidobord
smide. Bredd: 40 cm, djup: 23 cm, höjd: 70 cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:08 -
7022 Skål
+ såsskål, 2 delar, Rörstrand & kgl dansk. Längd: ..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:28
-
6412 Skål
Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavs..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44 -
7104 Skål
och fat, keramik, ej märkt. Diameter: 26 cm respek..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:21 -
7088 Skål
på fot, Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gusts..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:16
-
7029 Skål på fot
Sterlingsilver, Borgila, diameter: 12,5. Höjd: 3,5..//
Utrop: 1.200 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:15 -
6325 Skålar
+ fat, 5 delar, Rörstrand och Gustavsberg, bland a..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:47 -
7110 Skålar
4 st, Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Gefle, "B..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:30
-
1013 Serigrafi
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad 26/200, "Gestalt". Galleri Larsson Gävle, Silkscreen, Silkscreen, Silkscreen, bildmått: 79x79 cm, yttermått inklusive ram. 93x93 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 2.000 kr
Auktionen avslutas
15 juli kl 18:29
-
6052 Skålfat
Kina, blåvitt kompaniporslin. Diameter: 20 cm. Höj..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:53 -
7118 Skåp
1800-tal, furu, två dörrar med bakomliggande hyllp..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:03 -
6260 Skrivbord
mahogny. Bredd: 130 cm, djup: 70 cm, höjd: 72 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08
-
3210 Skrivbord
med fristående hurts på trissor, Osvaldo Borsani &..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:58 -
6287 Skrivbord
omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 112 cm, djup: 68..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:56 -
7099 Skulptur
Dorothy Clough (f. 1930), England. "Linda", Upsala..//
Utrop: 400 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:27
-
7030 Skulptur
fiskarpojke på delfin, Bing & Grøndahl, (B&G) pors..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
7070 Skulptur
Patinerad metall. Höjd: 45 cm
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:39 -
7033 Smycken
3 st, delvis silver, 2 st halsband Kalevaka + Hanu..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:16
-
6115 Soffa
+ Fåtölj, Aristokrat, Bertil Fridhagen (1905-1993)..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:03 -
6075 Soffa
2-sits låg, Roger Persson för Swedese, "Happy", kr..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:46 -
7122 Soffbord
Svante Skogh, Förenades möbler, Lindköping, swedis..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:02
-
6115 Soffa
+ Fåtölj, Aristokrat, Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. Längd: 198 cm
Utrop: 3.000 kr
Pris just nu 1.900 kr
Auktionen avslutas
15 juli kl 20:03
-
7011 Soppslev
med trähandtag, silver, (L4. Längd: 40 cm, bruttov..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:33 -
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48 -
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6281 Spelbord
Nyrokoko, mahogny. Bredd: 89 cm, bredd: 2x43 cm, h..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:52 -
7047 Speldosa
+ 6 st skivor. Symphonion, Tyskland, dosa i mörkbe..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:12 -
6446 Spjällband
modell äldre, Tyngd i Böhmins kristall. Höjd: 176 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:20
-
6177 Stol
Louis XV-stil
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:19 -
7058 Stolar
6 st, Rokokostil, skuren dekor, sits med velour
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
7043 Stolar
Ett par, nyrokoko, skuren dekor, stoppad sits, mah..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:26
-
7017 Sukpkalkar
3 st, silver, 1700-/1800-tal. Höjd: 12,5-13, vikt:..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:49 -
6088 Svepask
1800-tal, björk. Signerad TM. Diameter: 22 cm, höj..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:43 -
6315 Takarmatur
Achille Castiglioni, Italien, vitt glas. Höjd: 24 ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:32
-
6188 Matta
Kelim Afghan, 257x307 cm
Utrop: 2.000 kr
Pris just nu 1.500 kr
Auktionen avslutas
15 juli kl 20:53
-
6054 Takarmatur
Claesson Bringzen, Bredaryd, "Hatten", metall. Dia..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:06 -
6257 Takarmatur
kupa av glas. Höjd: 97 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:06 -
4100 Takarmatur
med prismor. Höjd: 60 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:31
-
6343 Takarmatur
med prismor. Höjd: 70 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:04 -
6469 Takarmatur
Tom Dixon, Beat Light Stout, vitlackerad mässing
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:28 -
5270 Takarmaturer
ett par, Louis Poulsen. Höjd: 23 cm
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:38
-
6071 Tallrikar
3 st, bemålat porslin, genombrutna, Österrike. Dia..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:52 -
7015 Tårtspade
+ sockersked, 2 delar, silver, bland annat 1848. L..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:37 -
7096 Tavelram
ramens innermått: 46x66 cm, yttermått inklusive ra..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:30
-
7036 Teservis
15 delar, Arthur Percy (1886-1976), Sverige. ”Gran..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:14 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35 -
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:52
-
7018 Tumlare
+ bägare, 2 delar, silver, 1700-/1800-tal. Höjd: 3..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:08 -
7080 Vägg/takbelysn..
1960-tal. Glas.
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:01 -
7075 Väggarmatur
J. T Kalmar, mässing. Längd: 30 cm, djup: 23 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:25
-
7074 Väggarmatur
Öia, mässing. Längd: 22 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35 -
6223 Väggarmaturer
ett par, Borens. Höjd: 24 cm
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:27 -
7073 Väggarmaturer
ett par, ledad arm, med glaskupa, mässing, Italien..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:09
-
6211 Väggklocka
+ barometer, Schatz, mässing och glas. Diameter: 1..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:36 -
7031 Väggplaketter
Walter Schulze-Thewis. Signerade, föreställande Go..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:17 -
7109 Väggur
+ lampetter, Gustaviansk stil, guldbemålat trä. Hö..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:50
-
7101 Vas
Erich och Ingrid Triller, Sverige. Sverige. Tobo. ..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:17 -
7102 Vas
Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustav..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30 -
1016 Vattentunna
Koppar, 1700- / 1800-tal. Höjd: 52 cm
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:23
-
5311 Vikskärm
2 delar, med kinesiskt broderi. Längd: 2x74 cm. Hö..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:29 -
6451 Vinglas
6 st, Eva Englund (1937-1998), Sverige. Linnea, Or..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:00 -
7046 Vinställ
smide, pltas för 50 flaskor, med dörr. Bredd: 57 c..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:40
-
7094 Ytterfoder
Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vit..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:43