Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

veckoauktion den 15 juli 2024


Visning: fredag 12/7, lördag 13/7, söndag 14/7 och måndag 15/7

  • Sortera efter 


    6123 Matta

    Kashmar, 300x385 cm

    Utrop: 18.000 kr
    Pris just nu 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:15


  • 6196 Akvarell
    Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:44
  • 6429 Akvarell
    Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:08
  • 6430 Akvareller
    4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:09
  • 7052 Armbandsur
    Porsche Design Quartz, Stål, datum, metallänk med ..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:46
  • 6413 Assietter
    11 st, "Allegro", Gustavsberg. Diameter: ca 20 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:52
  • 7008 Assietter
    5 st, Musselmalet, Royal Copenhagen. Diameter: 21 ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:40
  • 7040 Bestick
    62 delar, Nysilver, Svensk Spets. Längd: 15-25 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:50
  • 2071 Blandteknik
    Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:25
  • 2092 Blandteknik
    Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:30
  • 6080 Blandteknik
    Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:54
  • 6204 Blandteknik
    Jean-Pierre Vielfaure (1930-2015), Frankrike. Sign..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:55
  • 6097 Blandteknik
    Mollie Faustman (1883-1966), Sverige. (tillskriven..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:35

    5175 Fåtöljer

    ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien, 1950-tal. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Svartbetsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Bredd: 65 cm. Djup: ca 63 cm. Höjd: 77 cm, sitthöjd: ca 38 cm

    Utrop: 9.000 kr
    Pris just nu 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:59


  • 7090 Bord
    tre hyllplan, furu. Diameter: 48 cm, höjd: 63 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:28
  • 7027 Bordslampa
    1950-tal, metall. Höjd: 28 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:30
  • 7062 Bordslampa
    Keramik. Höjd: 70 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:54
  • 6015 Bordslampa
    Luceplan, Italien, design: Meda/Rizzatto, höjd: 55 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:16
  • 7059 Bordslampa
    med hänklar, bemålad med dekor av frukter, lergods..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:05
  • 7060 Bordslampa
    Porslin. Höjd: 90 cm ca
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:38
  • 6099 Bordslampa
    Studio Åhus, glas / metall. Höjd: 38 cm
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:38
  • 7028 Bordslampfot
    metall, Jugendstil. Höjd: 43 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:48
  • 6230 Bordslampfötter
    Ett par, "Aneta", mässing. Höjd: 59 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:37
  • 7057 Bordsur
    Ny-Louis seize, omkring 1900, Marmor. Längd: 37 cm..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:19
  • 7024 Bricka
    + fat, 3 st, Firma Svenskt Tenn, diameter: 18 cm. ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:31
  • 6347 Byrå
    1930-tl. Björk, Intarsia. Bredd: 106 cm, djup: 42 ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:48

    6340 Ring

    18k guld. Vitguld, tvillingsmodell, med pärla och smådiamanter. Ringmått: 17, Vikt: 7 g

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:37


  • 6112 Byrå
    Ek, Sigurd Göransson, Fröseke. Bredd: 57 cm, djup:..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:53
  • 6368 Byrå
    England, mahogny. Bredd: 55 cm, djup: 39 cm, höjd:..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:50
  • 6224 Byrå
    Louis XV-stil, gallerkant, intarsia, mässingsdekor..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:29
  • 7079 Cafébord
    Svärta pelarfot i gjutjärn, skiva i marmor, 71x71...//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:43
  • 6284 Cake stand
    höjd: 88 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:54
  • 6357 Cigarettburk
    GAB Brons, 1930-tal. Höjd: 6,5 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:27
  • 7016 Coaster
    nysilver, / trä, diameter: 17 cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:15
  • 7078 Däckstol
    Garden Home Collection, med mässingbeslag, uppfäll..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:21
  • 7044 Däckstol
    med fotstöd, beslag i mässing, hopfällbart, teak. ..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:51
  • 7045 Däckstol
    med fotstöd, beslag i mässing, hopfällbart, teak. ..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:49
  • 7077 Däckstolar
    Ett par, Garden Home Collection, med mässingbeslag..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:48
  • 7107 Damarbetsbord
    Gustaviansk. Stil, mahogny, mässingsdekor. Bredd: ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:54

    1012 Färglitografi

    Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". Signerad, numrerad 52/125. Färglitografi. Bladets mått: 75x55,5, yttermått inklusive ram: 83x64 cm

    Utrop: 6.500 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:03


  • 7039 Djupa tallrikar
    7 st, Emma Bridgewatre, England, stengods. Diamete..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:14
  • 6060 Dockskåp
    med möbler, bland annat badkar, piano, fladdermusf..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:29
  • 7042 Drinkset
    8 delar, 6 st glas + glasflaska, skål i nysilver. ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:10
  • 6240 Etagebord
    omkring 1900, mahogny. Bredd: 46 cm, djup: 34 cm, ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:51
  • 5303 Etsning
    Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:17
  • 5215 Etsning
    Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:02
  • 6192 Etsning
    Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:07
  • 7005 Etsning
    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. "Venus im pelz..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:26
  • 7114 Etsningar
    2 st, E. Hällgren. Signerade, kolorerade, Klara sj..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:35
  • 6441 Färglitografi
    2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:43
  • 1012 Färglitografi
    Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
    Utrop: 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:03
  • 7020 Färglitografi
    Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:18

    6183 Matta

    Gabbeh Golsang, 260x361 cm

    Utrop: 6.500 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:35


  • 6411 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:40
  • 6443 Färglitografi
    Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:46
  • 7066 Färglitografi
    Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:52
  • 7023 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:11
  • 6440 Färglitografi
    Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:41
  • 7026 Färglitografi
    Ulf Greder (f. 1949), Sverige. "streetballad". Sig..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:59
  • 7071 Färglitografier
    3 st, Oidentifierad konstnär. Signreade, numrerade..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:18
  • 3030 Färglitografie..
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:35
  • 6053 Fat
    4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-16 cm
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:55
  • 7019 Fat
    Arabia, Valencia, Ulla Procupé, diameter: 26 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:36
  • 7038 Fat
    Garbriel, glaserat stengods i blått, diameter, 31 cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:10
  • 7085 Fåtölj
    1950-tal, bok, armlän delvis med klädsel, bredd: 5..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:20

    7106 Mat/arbetbord

    TAF Studios, "70/70", Muuto, Finland, benställning i lackad aluminium, plywoodskiva med laminat. Bredd: 85 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.400 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 19:09


  • 7083 Fåtölj
    1960-tal, snurrbar. Diameter: 72 cm, höjd: 72 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:59
  • 7098 Fåtölj
    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:20
  • 7100 Fåtölj
    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, ..//
    Utrop: 3.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:17
  • 6077 Fåtölj
    Seat-up, OH Sjögren, Tranås, benställning i björk,..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:05
  • 1002 Fåtöljer
    ett par, design: Ludwig Mies Van Der Rohe, MR10, k..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:40
  • 5175 Fåtöljer
    ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien,..//
    Utrop: 9.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:59
  • 7048 Fickur med klo..
    omkring 1900, C. O Gustafsson Flen, silver 800, de..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:33
  • 1009 Fladdermusfåtölj
    Cuero Design, Metall, läder. Bredd: 87 cm, höjd: 9..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:51
  • 6070 Fotoramar
    + spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:49
  • 7037 Gardinstångshå..
    4 st, mässing. Höjd: 10,5 cm, d 13,5
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:21
  • 7123 Golvlampa
    1940-tal, tre usterbara ljuspunkter, mahogny, mäss..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:21
  • 7006 Golvlampa
    1960-tal, Teak, mässing, höjd: 125 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:34

    1007 Oljemålning

    Gustaf Wilhelm Palm (1810-1890), Sverige. Landskap med motiv från Wäddö Kanal, Signerad, daterad 1885, Olja på duk, 40x49 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 19:13


  • 7007 Golvlampa
    Metall, mässing. Höjd: 120 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:12
  • 6252 Golvlampor
    Ett par, mässing. Höjd: 160 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:00
  • 7086 Golvljusstake
    Nysilver, fem ljusarmar. Höjd: 89 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:48
  • 7034 Golvvas
    med instas i metall, blålaserat stengods, keramik,..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:20
  • 7014 Gräddkanna
    + sockerskål + fat, 3 delar, silver, GEWE, 1956. L..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:12
  • 6207 Grafiska blad
    3 st, ej signerad, Collection Marina, Picasso, 198..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:10
  • 6206 Grafiska blad
    6 st, Offset, Holländska konstnärer, 1971, Signera..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:06
  • 6444 Grafiskt blad
    Hans Peter Zimmer, "Als es noch Menschen gab". Sig..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:55
  • 6455 Grafiskt blad
    Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:02
  • 6456 Grafiskt blad
    Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:04
  • 7009 Halsband
    med hängen, silver. Vikt: 26 g
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:10
  • 7049 Hänge/fotogömma
    i form av hjärta, 10K guld. Vikt: 1. 88 g
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:31

    1002 Fåtöljer

    ett par, design: Ludwig Mies Van Der Rohe, MR10, krom och läder

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:40


  • 5106 Hängskåp
    1800-tal. Bredd: 66 cm, djup: 28 cm, höjd: 68 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:22
  • 1004 Herrarmbandsur
    Perrelet Seacraft, kronograf, automatisk, stål, re..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:21
  • 1005 Herrarmbandsur
    Tag Heuer Connected, digital, stål, refnr: sbr8a s..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:26
  • 6193 Högtalare
    Ett par, Skantic. Diameter: 32 cm, höjd: 47 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:12
  • 7056 Jardiniere
    faner i lövträ med beslag i mässing. Medaljong med..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:45
  • 6305 Kaffeservis
    17 delar, porslin, Rosenthal, Studio-linie, 8 kaff..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:21
  • 7084 Kaffeskedar
    12 st, silver, otydlig stämpel. Längd: 12 cm, Vikt..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:27
  • 7108 Kandelaber
    Nysilver, 5 ljusarmar. Bredd: 50 cm. Höjd: 62 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:36
  • 6220 Karaffer
    3 st, med silvermontering. Höjd: 17-33 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:25
  • 6228 Karmstol
    + pall, rokokostil, bemålade
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:36
  • 6130 Karmstolar
    + stolar, 2 + 6 st, rokokostil
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:07
  • 7115 Karmstolar
    6 st, "Emily". Gärsnäs, benställning i ask, sits i..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:57

    7098 Fåtölj

    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, kromat stativ, sits i kanvastyg och läder. Bredd: 65 cm. Djup: 83 cm, höjd: 97 cm, med extra nackkudde

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:20


  • 7050 Karmstolar
    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Ulfåsa", vitm..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:44
  • 7076 Keramik
    4 delar, Kina, nutida. Höjd: 6,5-19 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:06
  • 6008 Konstglas
    3 delar, Art Glass team, Finland. Längd: 14-18 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:07
  • 7035 Kuddar
    4 st, tyg med Stig Lindberg "Bulbous" blå, Ljungbe..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:55
  • 5195 Leksaker
    2 delar, Samearbete, modell äldre, docka + Komsio...//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:38
  • 7121 Linneduk
    + handdukar, Hellinne, 185x145, (2 st handdukar)
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:24
  • 7002 Litografi
    Leonore Fini. Signerad, numrerad 62/100. Bildmått:..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:44
  • 7129 Ljuslykta
    Kosta Boda, Ludvig Lögren, "still life". Höjd: 9 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:12
  • 6328 Ljusstakar
    Ett par, Bersbo, Oscars + Oscarsgruvan 1987, malm...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:22
  • 7013 Ljusstakar
    Ett par, silver, 1800-tal, fylld fot, höjd, 16,5
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:14
  • 6026 Ljusstake
    silver, otydliga stämplar. Höjd: 26 cm. Vikt: 220g
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:21
  • 7106 Mat/arbetbord
    TAF Studios, "70/70", Muuto, Finland, benställning..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:09

    1009 Fladdermusfåtölj

    Cuero Design, Metall, läder. Bredd: 87 cm, höjd: 92 cm, djup: 86 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 19:51


  • 6134 Matbord
    NK, "Morgan", 1923, mahogny, pelarfot. Etikettmärk..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:13
  • 7055 Matservisdelar
    23 delar, "Clara Fina", Nittsjö, glaserad stengods..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:03
  • 7067 Matta
    100x200 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:42
  • 6181 Matta
    Afghan, 164x251 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:24
  • 6186 Matta
    Gabbeh Ghobi, 170x247 cm
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:48
  • 6185 Matta
    Gabbeh Ghobi, 204x291 cm
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:44
  • 6184 Matta
    Gabbeh Ghobi, 206x290 cm
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:41
  • 6183 Matta
    Gabbeh Golsang, 260x361 cm
    Utrop: 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:35
  • 7054 Matta
    Gabbeh, 205x230 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:07
  • 6123 Matta
    Kashmar, 300x385 cm
    Utrop: 18.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:15
  • 5251 Matta
    Kayseri, "tree of life", silke, 40x63 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:29
  • 6188 Matta
    Kelim Afghan, 257x307 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:53

    2071 Blandteknik

    Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, blandteknik, Marin med fyr och fartyg, 34x38 cm, yttermått inklusive ram: 45x50 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:25


  • 6189 Matta
    Kelim Afghan, 60x265 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:57
  • 6190 Matta
    Kina, 136x244 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:59
  • 7065 Matta
    Orientalisk, 125x195 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:11
  • 7068 Matta
    Orientalisk, 150x250 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:46
  • 6422 Matta
    Orientalisk, Saruk, Semiantik, 129x195 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:58
  • 7012 Matta
    Pakistansk Bochara, galleri, 82x250 ca
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:28
  • 6187 Matta
    Röllakan, 150x230 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:50
  • 7069 Matta
    Wilton, 185x275 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:35
  • 7025 Mockaskedar
    + kaffeskedar, 12 + 12 st, silver, MGAB. Längd: 10..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:49
  • 6111 Nattygsbord
    Bodafors, Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. B..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:50
  • 6375 Nattygsbord
    Rokokostil. Bredd: 41 cm, djup: 31 cm, höjd: 71 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:01
  • 2113 Oljemålning
    Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:04

    6184 Matta

    Gabbeh Ghobi, 206x290 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:41


  • 2142 Oljemålning
    Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:03
  • 6308 Oljemålning
    Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:24
  • 6129 Oljemålning
    Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:03
  • 2054 Oljemålning
    Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:09
  • 2003 Oljemålning
    Evi Törner, landskap. Monogramsignerad. Olja på pa..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:20
  • 7112 Oljemålning
    Folke Karlsson (1907-1984), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:08
  • 7061 Oljemålning
    Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Sverige. Signe..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:44
  • 2162 Oljemålning
    Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Gårdshästar, Si..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:08
  • 2159 Oljemålning
    Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Oxar, Signerad,..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:04
  • 6087 Oljemålning
    Gunnar Johansson (1916-1996), Sverige. Signerad, h..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:30
  • 6062 Oljemålning
    Gunnar Ruda (1887-1948), Sverige. Signerad, dam me..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:32
  • 1007 Oljemålning
    Gustaf Wilhelm Palm (1810-1890), Sverige. Landskap..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:13

    6185 Matta

    Gabbeh Ghobi, 204x291 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:44


  • 7116 Oljemålning
    Håkan HG Carlström. Signerad, sommaräng. Olja på d..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:59
  • 6304 Oljemålning
    Hans Bouman (1951), "Huvud". Signerad. Olja på pan..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:19
  • 2028 Oljemålning
    Joy Egnel (1920-2001), Sverige. "Extainsion". Sign..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:07
  • 6078 Oljemålning
    Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:36
  • 7092 Oljemålning
    Karl Granquist (1921-1994), Finland. Monogramsigne..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:51
  • 7113 Oljemålning
    Katarina Söderlind. Signerad, Östrlånggatan Gamal ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:36
  • 7111 Oljemålning
    Kerstin Söderlind. Signerad, vy vid Katarinavägen...//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:08
  • 6091 Oljemålning
    Kopia Efter Frans Hals, Constance Åkerlöf sod Stoc..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:20
  • 6450 Oljemålning
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Nya Guinea". S..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:47
  • 6095 Oljemålning
    Lennart Hall (1921-2013), Sverige. Dam i huckle. S..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:13
  • 2020 Oljemålning
    Maija Eliase (1924-1991), Lettland. Komposition, S..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:26
  • 6435 Oljemålning
    Marian Rozek. Signerad, daterad - 81, Kwyaty - blo..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:28

    7100 Fåtölj

    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, kromat stativ, sits i kanvastyg och läder. Bredd: 65 cm. Djup: 83 cm. Höjd: 97 cm, med extra nackkudde

    Utrop: 3.600 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 19:17


  • 2111 Oljemålning
    Marianne Ågren (f. 1943), Kvinna i rött. Signerad,..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:03
  • 2074 Oljemålning
    May Östberg (1907-1966), Sverige. Stilleben, "Natu..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:21
  • 2107 Oljemålning
    Monica Holm (f. 1947), Sverige. "Hus i kvällsljus"..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:54
  • 7089 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, fiskefänge. O..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:28
  • 7001 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Flodlandskap...//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:40
  • 6351 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, fruktstillebe..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:47
  • 6352 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, kvinna med kr..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:49
  • 7051 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ol..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:29
  • 7095 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, utsikt från e..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:23
  • 7120 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Otydlig signatur, blomster..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:54
  • 2127 Oljemålning
    Olga Lanner (1884-1961), Sverige. Stuga. Signerad...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:25
  • 6047 Oljemålning
    Olga Smirova. Signerad. Olja på duk, "Liljor", 73x..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:38

    6186 Matta

    Gabbeh Ghobi, 170x247 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:48


  • 5177 Oljemålning
    Olle Krantz (1906-1999), Sverige. Signerad, "Vuxen..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:46
  • 7010 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. Sign..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:57
  • 6194 Oljemålning
    Pelle Thommessen (1912-1979), Norge. Mor och barn...//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:27
  • 7127 Oljemålning
    Theresia Sandström (1893-1981), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:51
  • 7119 Oljemålning
    Valdemar Mohed (1902-1958), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:31
  • 2096 Oljemålning
    Ylwa Garwner (f. 1948), Sverige. Komposition. Sign..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:53
  • 2097 Oljemålning
    Ylwa Garwner (f. 1948), Sverige. Komposition. Sign..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:54
  • 7126 Oljemålningar
    2 st, Henrik Roxström (1899-1982), Sverige. Signer..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:39
  • 7125 Oljemålningar
    2 st, Henrik Roxström (1899-1982), Sverige. Signer..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:24
  • 6349 Oljemålningar
    2 st, Oidentifierad konstnär. Ej signerade, frukts..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:40
  • 7087 Pall
    Bemålad furu. Diameter: 37 cm, höjd: 67 cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:22
  • 7053 Paraplyställ
    Orientalisk, porslin. Diameter: 25 cm, höjd: 84 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:10

    7005 Etsning

    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. "Venus im pelz", Sacher-Masoch. Signerad, numrerad 25/145,1968, bladets mått: 38x28 cm, yttermått inklusive ram: 68x58 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 19:26


  • 6050 Parti glas
    24 delar, Iittala, Tapio Wirkkala (1915-1985), Fin..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:17
  • 7117 Pastell
    Carl Brandt, Signerad, daterad -94, sjölandskap, 3..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:28
  • 7097 Pepparströare
    och sockerskål, Nya Syco Keramik, höjd: 6-14 cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:42
  • 6459 Plaketter
    2 st, brons, 15x20 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:38
  • 6363 Pubtavla
    Newmarket Tavern, bemålat trä. Höjd: 90 cm, bredd:..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:41
  • 7041 Reservoarpenna
    Mont Blanc, fjäder i 14k guldplätering, Meisterstü..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:27
  • 6340 Ring
    18k guld. Vitguld, tvillingsmodell, med pärla och ..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:37
  • 7032 Ringar
    5 st, silver, med stenar
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:16
  • 6025 Saltkar
    + borste, 3 delar, silver, glasinsats. Längd: 6,5 ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:20
  • 7021 Såsskål
    Meissen, omkring 1900. Längd: 26 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:45
  • 6374 Satsbord
    3 delar, mahogny. Höjd: längd: 60 cm, djup, 43, hö..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:00
  • 1013 Serigrafi
    Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad 26/2..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:29

    7077 Däckstolar

    Ett par, Garden Home Collection, med mässingbeslag, uppfällbart benstöd, teak. Längd: 160 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:48


  • 6355 Serveringsvagn
    Kakelplattor / rotting, barockstil. Längd: 67 cm, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:54
  • 6210 Serveringsvagn
    mässing, två skivor med träimitation, trissor, hål..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:21
  • 6142 Serveringsvagn
    teak. Längd: 64 cm, djup: 48 cm, höjd: 67 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:10
  • 7004 Servisdelar
    5 delar, Meissen, lökmönstet, orslin 1 uppläggning..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:35
  • 7091 Sidobord
    smide. Bredd: 40 cm, djup: 23 cm, höjd: 70 cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:08
  • 7022 Skål
    + såsskål, 2 delar, Rörstrand & kgl dansk. Längd: ..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:28
  • 6412 Skål
    Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavs..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:44
  • 7104 Skål
    och fat, keramik, ej märkt. Diameter: 26 cm respek..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:21
  • 7088 Skål
    på fot, Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gusts..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:16
  • 7029 Skål på fot
    Sterlingsilver, Borgila, diameter: 12,5. Höjd: 3,5..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:15
  • 6325 Skålar
    + fat, 5 delar, Rörstrand och Gustavsberg, bland a..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:47
  • 7110 Skålar
    4 st, Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Gefle, "B..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:30

    1013 Serigrafi

    Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad 26/200, "Gestalt". Galleri Larsson Gävle, Silkscreen, Silkscreen, Silkscreen, bildmått: 79x79 cm, yttermått inklusive ram. 93x93 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:29


  • 6052 Skålfat
    Kina, blåvitt kompaniporslin. Diameter: 20 cm. Höj..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:53
  • 7118 Skåp
    1800-tal, furu, två dörrar med bakomliggande hyllp..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:03
  • 6260 Skrivbord
    mahogny. Bredd: 130 cm, djup: 70 cm, höjd: 72 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:08
  • 3210 Skrivbord
    med fristående hurts på trissor, Osvaldo Borsani &..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:58
  • 6287 Skrivbord
    omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 112 cm, djup: 68..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:56
  • 7099 Skulptur
    Dorothy Clough (f. 1930), England. "Linda", Upsala..//
    Utrop: 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:27
  • 7030 Skulptur
    fiskarpojke på delfin, Bing & Grøndahl, (B&G) pors..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:03
  • 7070 Skulptur
    Patinerad metall. Höjd: 45 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:39
  • 7033 Smycken
    3 st, delvis silver, 2 st halsband Kalevaka + Hanu..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:16
  • 6115 Soffa
    + Fåtölj, Aristokrat, Bertil Fridhagen (1905-1993)..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:03
  • 6075 Soffa
    2-sits låg, Roger Persson för Swedese, "Happy", kr..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:46
  • 7122 Soffbord
    Svante Skogh, Förenades möbler, Lindköping, swedis..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:02

    6115 Soffa

    + Fåtölj, Aristokrat, Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. Längd: 198 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:03


  • 7011 Soppslev
    med trähandtag, silver, (L4. Längd: 40 cm, bruttov..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:33
  • 6367 Spegel
    Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:48
  • 6251 Spegel
    rektangulär, förgylld, 83x70 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:59
  • 6281 Spelbord
    Nyrokoko, mahogny. Bredd: 89 cm, bredd: 2x43 cm, h..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:52
  • 7047 Speldosa
    + 6 st skivor. Symphonion, Tyskland, dosa i mörkbe..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:12
  • 6446 Spjällband
    modell äldre, Tyngd i Böhmins kristall. Höjd: 176 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:20
  • 6177 Stol
    Louis XV-stil
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:19
  • 7058 Stolar
    6 st, Rokokostil, skuren dekor, sits med velour
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:03
  • 7043 Stolar
    Ett par, nyrokoko, skuren dekor, stoppad sits, mah..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:26
  • 7017 Sukpkalkar
    3 st, silver, 1700-/1800-tal. Höjd: 12,5-13, vikt:..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:49
  • 6088 Svepask
    1800-tal, björk. Signerad TM. Diameter: 22 cm, höj..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:43
  • 6315 Takarmatur
    Achille Castiglioni, Italien, vitt glas. Höjd: 24 ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:32

    6188 Matta

    Kelim Afghan, 257x307 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:53


  • 6054 Takarmatur
    Claesson Bringzen, Bredaryd, "Hatten", metall. Dia..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:06
  • 6257 Takarmatur
    kupa av glas. Höjd: 97 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:06
  • 4100 Takarmatur
    med prismor. Höjd: 60 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:31
  • 6343 Takarmatur
    med prismor. Höjd: 70 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:04
  • 6469 Takarmatur
    Tom Dixon, Beat Light Stout, vitlackerad mässing
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:28
  • 5270 Takarmaturer
    ett par, Louis Poulsen. Höjd: 23 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:38
  • 6071 Tallrikar
    3 st, bemålat porslin, genombrutna, Österrike. Dia..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:52
  • 7015 Tårtspade
    + sockersked, 2 delar, silver, bland annat 1848. L..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:37
  • 7096 Tavelram
    ramens innermått: 46x66 cm, yttermått inklusive ra..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:30
  • 7036 Teservis
    15 delar, Arthur Percy (1886-1976), Sverige. ”Gran..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:14
  • 6361 Toilettebord
    Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:35
  • 6370 Träskulpturer
    2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:52
  • 7018 Tumlare
    + bägare, 2 delar, silver, 1700-/1800-tal. Höjd: 3..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:08
  • 7080 Vägg/takbelysn..
    1960-tal. Glas.
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:01
  • 7075 Väggarmatur
    J. T Kalmar, mässing. Längd: 30 cm, djup: 23 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:25
  • 6211 Väggklocka
    + barometer, Schatz, mässing och glas. Diameter: 1..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:36
  • 7031 Väggplaketter
    Walter Schulze-Thewis. Signerade, föreställande Go..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:17
  • 7109 Väggur
    + lampetter, Gustaviansk stil, guldbemålat trä. Hö..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:50
  • 7101 Vas
    Erich och Ingrid Triller, Sverige. Sverige. Tobo. ..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 18:17
  • 7102 Vas
    Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustav..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:30
  • 1016 Vattentunna
    Koppar, 1700- / 1800-tal. Höjd: 52 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:23
  • 5311 Vikskärm
    2 delar, med kinesiskt broderi. Längd: 2x74 cm. Hö..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 20:29
  • 6451 Vinglas
    6 st, Eva Englund (1937-1998), Sverige. Linnea, Or..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:00
  • 7046 Vinställ
    smide, pltas för 50 flaskor, med dörr. Bredd: 57 c..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:40
  • 7094 Ytterfoder
    Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vit..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    15 juli kl 19:43




Ladda ner broschyr