Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

veckoauktion den 29 juli 2024


Visning: fredag 26/7, lördag 27/7, söndag 28/7 och måndag 29/7

  • Sortera efter 


    8081 Skulptur

    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. "Les deux arbres" / "De två träden". Kallbrons. Signerad Gudmar. Höjd: 32 cm

    Utrop: 18.000 kr
    Pris just nu 10.500 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 19:35


  • 8442 Äggkoppar
    6 st, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Pickn..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:19
  • 8301 Akryl
    Felippe Costello, "Snabel". Signerad. Akry på hand..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:29
  • 8297 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Cirkel". Sig..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:55
  • 8103 Akvarell
    Alfred Boll, Kornhamnstorg, Gamla Stan. Signerad. ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:03
  • 8446 Akvarell
    Anna Ödman (1876-1960), Sverige. Signerad, daterad..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:34
  • 7223 Akvarell
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, blom..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:31
  • 8434 Akvarell
    Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Landskap med r..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:05
  • 8386 Akvarell
    Henrik Lilliebjörn (tillskriven), Vy från Odenstad..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:29
  • 8341 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad G Tunelius, Lands..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:46
  • 8317 Akvareller
    2 st, Mona Riddestad Cedergren, Motiv från Ven. Si..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:17
  • 8348 Akvareller
    2 st, ol. Signerade Pazmandy, Ungern. Akvarell, bi..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:24
  • 8372 Arbetsbord
    på hjul, utdragsskiva, träskivor, ben i metall. Br..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:18

    8308 Matta

    Orientalisk, Ziglar Ariana, 170x233 cm

    Utrop: 7.800 kr
    Pris just nu 7.200 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:32


  • 7135 Arbetsbord
    sengustaviansk stil, en låda i sarg, mahogny. Bred..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:12
  • 8373 Arkivskåp
    Jalusidörrar. Bredd: 114 cm, djup: 40 cm, höjd: 14..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:06
  • 7052 Armbandsur
    Porsche Design Quartz, Stål, datum, metallänk med ..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:58
  • 8107 Assiett
    Meissen, II-sortering. Diameter: 20,5 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:44
  • 8460 Assietter
    + fat på fot, 10 delar, Rosenthal. Diameter: 17-22
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:28
  • 8207 Assietter
    11 st, "Allegro", Gustavsberg. Diameter: ca 20 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:23
  • 8130 Assietter
    12 st, glas, Gunnar Ander (1908-1976), Sverige. Li..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:34
  • 8098 Bägare
    silver, Daniel Lundström (1751-1789), 1700-tal, ot..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:43
  • 8375 Barvagn
    "Tanqueray". Längd: 115 cm, djup: 63 cm, höjd: 102..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:17
  • 7359 Bastrumpet i v..
    McBrown. Längd: 53 ca
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:09
  • 8210 Bestick
    25 delar, 1950-tal, GENSE, 1(12 + 7 + 6 del). Läng..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:23
  • 8471 Bestick
    50 del ca, Nysilver, Svensk spets
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:38

    7397 Fåtöljer

    ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien, 1950-tal. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Svartbetsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Bredd: 65 cm. Djup: ca 63 cm. Höjd: 77 cm, sitthöjd: ca 38 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:59


  • 8104 Bestick
    56 delar, nysilver, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Län..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:32
  • 8062 Bestick
    nysilver, diverse, bland annat skaldjursbestick
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:52
  • 8056 Bestick
    silver, 1800/1900-tal, längd, 12-22. Vikt: 410g ca
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:17
  • 8298 Blandteknik
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Marmor". Sig..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:26
  • 7244 Blandteknik
    Gusten Widerbäck (1879-1970), Sverige. Uppsalaslät..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:19
  • 8300 Blandteknik
    Jonas Nilsson (f. 1968), Sverige. "Stilleben". Sig..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:06
  • 7169 Blandteknik
    Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerad, Figur..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:47
  • 8436 Blyerts
    Fredrik Bachman, Uggla. Signerad, daterad 1906 cm,..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:11
  • 7222 Blyerts
    Jonas Lindkvist (1889-1955), Sverige. "Ormön Gräsö..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:30

    8467 Kaffeservis

    3 delar, silver, GM, 1907, graverad. Höjd: 14-32, vikt: 1300g ca

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 6.400 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:47


  • 7233 Bokhylla
    med skjutdörrar i glas, betsad. Bredd: 140 cm, dju..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:04
  • 8160 Boksnurra
    England, Intarsia, Idegran. Längd: 46 cm, djup: 46..//
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:13
  • 8136 Bonad
    Stilleben, textil, 50x50 ca
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:47
  • 7106 Bord
    TAF Studios, "70/70", Muuto, Finland. Mat-/arbetsb..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:48
  • 8176 Bord med hylla
    Jugend, Laserat. Bredd: 70 cm, djup: 43 cm, höjd: ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:55
  • 8169 Bordsfotogenla..
    Ett par, "ES Sörensen Köpenhamn", mässing, kupa av..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:25
  • 8117 Bordslampa
    Ateljé Lyktan. Höjd: 52 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:50
  • 8456 Bordslampa
    fd fotogen. Höjd: 51 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:47
  • 7271 Bordslampa
    Fd Fotogenlampa. Höjd: 36-53 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:07
  • 8395 Bordslampa
    höjd: 53 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:39
  • 8026 Bordslampa
    kupa av glas. Höjd: 60 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:35
  • 7059 Bordslampa
    med hänklar, bemålad med dekor av frukter, lergods..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:34

    8304 Matta

    Orientalisk, Keshan, 217x299 cm

    Utrop: 6.400 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:53


  • 8228 Bordslampa
    Omarbetad jugendvas, porslin/ mässing. Höjd: 52 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:46
  • 7060 Bordslampa
    Porslin. Höjd: 90 cm ca
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:39
  • 8038 Bordslampa
    Ron Gilad, FLOS, Goldman. Längd: 25,5 cm, höjd: 40 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:34
  • 8215 Bordslampa
    Strindbergsmodell, jugendstil, mässing, kupa av gl..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:32
  • 8126 Bordslampa
    Tibro, Armatur hantverk, mässing och trä. Höjd: 38 ca
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:59
  • 8033 Bordslampfot
    Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. Märkt RD 1566..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:48
  • 8089 Bordslampfötter
    Ett par, glaserade. Höjd: 46 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:09
  • 8356 Bordslampor
    Ett par, Bergboms Scanlight, mässing. Höjd: 57 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:50
  • 8076 Bordslampor
    Ett par, Örsjö, "38710", trä och metall. Höjd: 40 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:19

    8135 Stolar

    Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. "Droppen", Fritz Hansen, Danmark. Sits i rosa tyg, förkromad benställning. Höjd: 89 cm, sitthöjd 46 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 20:06


  • 8138 Bordspingla
    Tidigt 1900-tal, metall. Höjd: 10 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:22
  • 8474 Bordsur
    Gustaviansk stil, kolonner. Längd: 22,5 cm, djup: ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:55
  • 8211 Bordsur
    Ny-Louis seize, omkring 1900, Marmor. Längd: 37 cm..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:20
  • 8398 Bordsur
    omkring 1900, alabaster / mässing / metall. Längd:..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:47
  • 8324 Bordsur
    Sent 1800-tal. Metall, Längd: 26 cm. Höjd: 30 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:35
  • 8162 Byrå
    Danmark, nutida. Bredd: 91 cm. Djup: 40 cm, höjd: ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:12
  • 7285 Byrå
    England, Lock & lådor, mahogny. Bredd: 48 cm, djup..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:38
  • 8330 Byrå
    England, mahogny. Bredd: 57 cm. Djup: 39 cm. Höjd:..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:09
  • 8092 Byrå
    Gustaviansk stil, mahogny, stenskiva, 2-lådor. Bre..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:35
  • 7291 Byrå
    med stenskiva, intarsia. Bredd: 80 cm, djup: 44 cm..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:07
  • 8203 Byrå
    mes stenskiva, rokokostil, 1900-tal, intarsia. Bre..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:27
  • 8429 Byrå
    sengustaviansk stil, omkring 1900. Mahogny. Bredd:..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:34

    8303 Matta

    Orientalisk, Ziglar Ariana, 168x239 cm

    Utrop: 5.800 kr
    Pris just nu 5.200 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:17


  • 8323 Cigarettetui
    Silver / emalj, Ryssland, Aleksandr Timofeyevich S..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:19
  • 8102 Coaster
    nysilver, / trä. Diameter: 17 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:20
  • 7160 Curlingsten
    höjd: 21,5 cm, vikt: 20 kg
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:27
  • 8239 Digital print
    Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:50
  • 8352 Djupa tallrikar
    11 st, Desserttallrikar, glas, Dia 19,5
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:06
  • 8195 Ekiperingsskåp
    infällbara luckor, lösa sektioner, ställbar, Bredd..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:51
  • 8199 Ekiperingsskåp
    lådor & infällbara luckor, lösa sektioner, ställba..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:40
  • 8383 Elgitarr
    Harley Benton, Pro Series. Längd: 99 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:14
  • 7298 Etagehylla
    hörnmodell, sent 1800-tal. Bredd: 73 cm. Höjd: 139 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:18
  • 5303 Etsning
    Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:17
  • 5215 Etsning
    Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:02
  • 7188 Fällbord
    1700-tal, tredelad pelarfot, profilerad sarg. Diam..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:44

    8008 Skulptur

    Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Sittande kvinna, glaserad stengodslera, monogramsignerad ABL. Längd: 8 cm. Höjd: 11,5 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:15


  • 8236 Färgetsning
    Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Signerad, n..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:43
  • 8219 Färglitografi
    "Waxholms Fästning, Baerentzens Lito. Färglitograf..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:18
  • 1012 Färglitografi
    Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:03
  • 7020 Färglitografi
    Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:14
  • 8115 Färglitografi
    Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:00
  • 8350 Färglitografi
    Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Stockholmsmotiv..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:10
  • 6411 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:40
  • 8353 Färglitografi
    Denis Paul Noyer (1940), "Maxim´s". Signerad, numr..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:09
  • 8445 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Vinterlandskap. ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:43
  • 8058 Färglitografi
    Gösta Gustavson, "Utsikt från Norr Mälarstrand". S..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:33
  • 8179 Färglitografi
    Gösta Linderholm (f. 1941), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:24
  • 8318 Färglitografi
    Henrik Allert (f. 1937), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:47

    8157 Hängskåp

    Lisselotte & Peter Malmsten, 1981, "Oktoberdröm". Signerad. Bemålat. Bredd: 65 cm. Djup: 25 cm, höjd: 81 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 20:01


  • 8021 Färglitografi
    Kaj Bernst, Hus med veranda. Signerad, numrerad 19..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:55
  • 8389 Färglitografi
    Margareta Petré (f. 1943), Sverige. Landskap. Sign..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:49
  • 8095 Färglitografi
    Mihail Chemiakin (f. 1943), Ryssland. Figurer. Sig..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:06
  • 8351 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Vintermotiv Lo..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:10
  • 7147 Färglitografi
    Solveig Svennegren. Signerad, färglitografi, numre..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:32
  • 7168 Färglitografi
    Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:31
  • 7138 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:03
  • 8473 Färglitografi
    Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Hus vid stran..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:04
  • 8249 Färglitografier
    3 st, Igge Karlsson (1932-2009), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:23
  • 7071 Färglitografier
    3 st, Oidentifierad konstnär. Signerade och numrer..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:45
  • 7163 Färglitografier
    4 st, Roberto Torregiani (f. 1946), Sverige. Signe..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:12
  • 8106 Fat
    + skålfat, 3 delar, Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:30

    8148 Vitrinskåp

    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Undantaget", mahogny, Stämplad Åfors Möbelfabrik AB, glashyllor, belysning. Bredd: 96 cm, djup: 36 cm, höjd: 176 cm, nyckel

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 20:11


  • 6053 Fat
    4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-16 cm
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:55
  • 8041 Fat / konstverk
    Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. 22x..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:07
  • 8337 Fåtölj
    "Ingrid" hög, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige...//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:14
  • 8335 Fåtölj
    "Mondi soft", design: Jouko Järvisalo, för Inno OY..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:50
  • 8150 Fåtölj
    + pall, Arne Norell, "Gripsholm"
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:33
  • 7300 Fåtölj
    1940-/50-tal, mahogny
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:21
  • 7083 Fåtölj
    1960-tal, snurrbar. Diameter: 72 cm, höjd: 72 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:30
  • 7340 Fåtölj
    Anittila OY, "Tequila", skinnklädsel, snurrfunktio..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:31
  • 8402 Fåtölj
    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. "Eva", (+ res..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:37
  • 8197 Fåtölj
    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux. ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 4.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:20
  • 8198 Fåtölj
    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux. ..//
    Utrop: 3.600 kr
    Aktuellt bud: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:21
  • 8144 Fåtölj
    Farmor, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:49

    8005 Snurrfåtölj

    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, stomme av kromad metall, sits av kanvas med läderskoning, Tygklädsel, etikettmärkt

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 20:13


  • 8143 Fåtölj
    Farmor, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. AB OH ..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:13
  • 8400 Fåtölj
    Petrus Lindlöf, "Hawaii", tygklädsel
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:55
  • 8413 Fåtölj
    ställbar
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:28
  • 7320 Fåtöljer
    2 + 2 st, Pal, Design: Claesson Koivisto Rune för ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:36
  • 7324 Fåtöljer
    4 st, "Carré soft", Christophe Marchand, för Ycami..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:31
  • 8334 Fåtöljer
    Ett par, "Mondi soft", design: Jouko Järvisalo, fö..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:18
  • 8425 Fåtöljer
    Ett par, Galon, nutida
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:49
  • 7397 Fåtöljer
    ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien,..//
    Utrop: 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:59
  • 7315 Fåtöljer
    Ett par, Johanson Design, bemålad stålram, tygklädsel
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:07
  • 8084 Fåtöljer
    Ett par, Johanson Design, bemålad stålram, tygklädsel
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:46
  • 8086 Fåtöljer
    Ett par, Softline, "Hello" Swivel chair, Design: F..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:04
  • 7048 Fickur med klo..
    omkring 1900, C. O Gustafsson Flen, silver 800, de..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:52

    8197 Fåtölj

    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux. Kromat stativ, sits i kanvastyg och läder. Bredd: 65 cm. Djup: 83 cm. Höjd: 97 cm, med extra nackkudde

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 4.200 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 20:20


  • 8475 Figuriner
    + dosor, 8 delar, porslin. Höjd: 2-10 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:45
  • 8090 Fiol med stråke
    i väska, Erik Thörnmar, Örebro, 1963. Längd: 59 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:07
  • 8470 Fiskbestick
    11 delar, Nysilver, omkring 1900, 5 + 5 + 1 st, GA..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:22
  • 1009 Fladdermusfåtölj
    Cuero Design, Metall, läder. Bredd: 87 cm, höjd: 9..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:51
  • 8366 Fönster
    6 st, modell äldre, 77x67 ca
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:12
  • 8458 Fruktfat
    + assietter, 11 delar, Sarreguemines, Frankrike, m..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:45
  • 8184 Garderobsskåp
    1920-tal, bemålad. Bredd: 90 cm, djup: 54 cm, höjd..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:35
  • 8167 Glas
    5 + 2 st, "Harlequin" Berit Johansson, Gense. Höjd..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:56
  • 8459 Glasservisdelar
    23 delar, på fot, 4a storlekar. Höjd: 14,5-19 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:58

    8277 Teburk

    porslin, Kina, 1900-tal, i låda, Dekor ur "Romance of the three Kingdoms", porslin. Längd: 17,5 cm. Djup: 17,5 cm, höjd: 30 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:14


  • 8069 Glasservisdelar
    61 delar, Silvia, Ingeborg Lundin (1921-1992), Sve..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:14
  • 8272 Glastavla
    Del från flipperspel, inramad, "Williams Electroni..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:20
  • 8365 Golvlampa
    1950-tal. Höjd: 150 ca
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:06
  • 8417 Golvlampa
    1980-tal, metall. Höjd: 120 ca
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:12
  • 8146 Golvlampa
    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Staken", Brän..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:14
  • 8430 Golvlampa
    mässing, höj- och sänkbar. Höjd: 137 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:30
  • 8201 Golvlampa
    mässing. Höjd: 162 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:18
  • 8416 Golvlampa
    metall. Höjd: 132 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:56
  • 8391 Golvlampa
    Tidigt 1900-tal, trä. Höjd: 175 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:31
  • 8217 Golvlampa
    Tyringe Konsthantverk, mässing, ledad arm. Höjd: 1..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:05
  • 8121 Golvlampfot
    NK 32786. Höjd: 136 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:05
  • 8175 Golvlampfot
    smide. Höjd: 120 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:03

    1012 Färglitografi

    Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". Signerad, numrerad 52/125. Färglitografi. Bladets mått: 75x55,5, yttermått inklusive ram: 83x64 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:03


  • 7321 Golvlampor
    Ett par, furu, 2-ljuspunkter. Höjd: 130 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:07
  • 7034 Golvvas
    Nittsjö. Blåglaserat stengods, insats i metall. Hö..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:45
  • 8299 Grafiskt blad
    Lena Vik, "Fossil 2". Signerad, numrerad 26/60, Gi..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:09
  • 6455 Grafiskt blad
    Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:02
  • 6456 Grafiskt blad
    Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:04
  • 8315 Gunghäst
    modell äldre, bemålad, trä / metallskenor. Längd: ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:07
  • 8100 Gyllenläder
    13 bitar
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:42
  • 8118 Hållare till s..
    Ett par, silver, Göteborg, 1796. Diameter: 6 cm. H..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:54
  • 8438 Hallbyrå
    nutida. Bredd: 67 cm, djup: 25 cm, höjd: 72 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:56
  • 8110 Hängskåp
    "1768", senare bemålning. Bredd: 54 cm, djup: 34 c..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:21
  • 8111 Hängskåp
    1800-tal, kompletterad. Bredd: 37 cm, djup: 24 cm,..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:17
  • 8157 Hängskåp
    Lisselotte & Peter Malmsten, 1981, "Oktoberdröm". ..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:01

    8073 Stolar

    6 st, Sjuan, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Fritz Hansen, Danmark. Skiktlimmat trä, stålunderrede med kromade ben, märkta By Fritz Hansen 1974

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:28


  • 8087 Herrarmband
    2 st, Tissot Seastar & Seiko
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:15
  • 8187 Hörnskåp
    1940-tal, Dekor med fiskar & intarsia, kulfötter. ..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:14
  • 8190 Hörnskåp
    nutida. Höjd: 174 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:06
  • 8361 Hurtsar
    2 st, tidigt 1900-tal, mahogny, intarsia. Längd: 3..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:39
  • 8457 Ikon
    handmålad, nutida, pannå, 24x18 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:29
  • 8183 Imperialsäng
    mahogny, utdragbar, längd 103-183 (innermått), nya..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:56
  • 8307 Irish coffee /..
    6 st, Royal Crina. Höjd: 10 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:37
  • 8022 Jordglob
    Räths, "Fysisk-Politisk Jordglob", Leipzig. Höjd: ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:42
  • 8257 Jultallrikar
    13 st, Royal Copenhagen. Diameter: 18,5 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:49
  • 8212 Kaffe-/ teservis
    70 del ca, Rosenthal, Sanssouci, (bla 32 kaffekoppar)
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:29
  • 8258 Kaffeservis
    21 delar, Eschenbach, Bavaria, 11 koppar med fat +..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:11
  • 8027 Kaffeservis
    24 delar, Arabia
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:35

    8309 Matta

    "Marocko modarnt", 167x 235

    Utrop: 4.200 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:33


  • 8467 Kaffeservis
    3 delar, silver, GM, 1907, graverad. Höjd: 14-32, ..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 6.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:47
  • 8252 Kaffeservis
    8 delar, Tuscan, England. 4 koppar med fat + 4 ass..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:20
  • 8055 Kaffeskedar
    12 st, Georg Jensen, Sterlingsilver, "KAK". Längd:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:41
  • 8083 Kaffeskedar
    12 st, nysilver, otydlig stämpel. Längd: 12 cm, Vi..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:23
  • 8194 Kandelaber
    Gusum, 5-ljusarmar. Höjd: 24 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:35
  • 7108 Kandelaber
    Nysilver, 5 ljusarmar. Bredd: 50 cm. Höjd: 62 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:57
  • 8222 Kandelaber
    pläterad, nutida, äldre stil. Höjd: 30 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:15
  • 8054 Kanna
    Bing & Grøndahl. Höjd: 17 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:50
  • 8208 Kanna
    Konstglas, ej signerad. Höjd: 41 cm
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:08
  • 8016 Kanna / vas
    Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Ur serien "Bonbon..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:03
  • 8109 Kannor
    3 st, keramik / porslin, med metallock, bland anna..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:37
  • 8406 Karaffer
    2 par, Kristall, omkring 1900. Höjd: 29-34 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:23

    8086 Fåtöljer

    Ett par, Softline, "Hello" Swivel chair, Design: Flemming Busk, designad för Kylie Minogue

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 19:04


  • 8133 Karaffer
    3 st, omkring 1900. Höjd: 30-37 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:10
  • 8407 Karaffer
    6 st, olika modeller och åldrar. Höjd: 21-29 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:36
  • 7398 Karaffer
    Ett par, Sovjetunionen USSR, Lomonosov. Höjd: 25 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:09
  • 8171 Karmstol
    "Gripsholm", Arne Norell
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:48
  • 7184 Karmstol
    1960-tal, benställning i svärtad metall, sits och ..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:40
  • 7330 Karmstol
    Charles och Ray Eames, Eames Plastic Armchair, Vit..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:02
  • 7331 Karmstol
    Charles och Ray Eames, Eames Plastic Armchair, Vit..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:04
  • 8119 Karmstol
    Gustaviansk stil, omkring 1900
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:49
  • 7318 Karmstol
    Lammhult, "archal", Design: Johannes Foersom & Pet..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:29
  • 7311 Karmstol
    Lammhult, "archal", Design: Johannes Foersom & Pet..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:59
  • 7316 Karmstolar
    4 st, "Oscar", House doctor, metallstomme, flåtad ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:12
  • 8336 Karmstolar
    Ett par, design: Yrjö Kukkapuro (f. 1933), Finland..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:22

    8001 Litografiskt blad

    John Bauer (1882-1918), Sverige. "Den lilla prinsessan och trollen", Litografi no 6 ur sviten Troll, 1915, ej signerad, bladets mått: 12,3x8,7, yttermått inklusive ram: 42x33 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 19:14


  • 8371 Karmstolar
    Ett par, Karin Mobring, "Torpet", för IKEA, 1960-t..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:58
  • 8332 Karta
    kolorerad gravyr, "Regni Sueciae", Ioh Bapt Homann..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:54
  • 7203 Karusellbord
    omkring 1900, England, bordsskiva med skinnklädsel..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:40
  • 8097 Keramik / pors..
    3 delar, Sovjetunionen USSR. Höjd: 6-13 cm, längd:..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:58
  • 8355 Klubbfåtöljer
    Ett par, 1930-tal, omklädda
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:49
  • 7354 Koffertar
    3 st. Längd: 75-100 cm, d 42-54 cm, höjd: 24-34 cm
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:08
  • 8432 Kökspall
    Anderstorps Werkstads AB (AWAB), 1950-tal, kromad ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:18
  • 8415 Kökspall
    med stege, bemålad, trä och metall. Höjd: 60 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:04
  • 8120 Konsolbord
    Gustaviansk stil, omkring 1900. Bredd: 85 cm, djup..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:52
  • 8192 Konstböcker
    9 st, modell äldre
    Utrop: 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:16
  • 8039 Konstverk
    Agneta Spångberg. Signerad, Glaserad terrakotta, 2..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:34
  • 8420 Kontorsstol
    modell äldre. Trä och metall, stoppning
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:43

    8323 Cigarettetui

    Silver / emalj, Ryssland, Aleksandr Timofeyevich Shevyakov, S: t Petersburg, 1882,10,5x7,5. Vikt: 233g

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 19:19


  • 8322 Kopp
    Kröningskopp, 1937, Kung Georges VI & Elsabeth. Hö..//
    Utrop: 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:12
  • 8042 Koppar & skålar
    9 delar, Pillivuyt, Frankrike
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:41
  • 8381 Kopparföremål
    7 delar, bland annat aladåbform och bulkruka, 1800..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:58
  • 8221 Kopparföremål
    8 delar, modell äldre
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:28
  • 8384 Koppargryta
    längd: 52 cm, höjd: 21 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:47
  • 8218 Kopparstick
    "La Scandinavie 1647", kolorerad, 30,5x30 cm, ytte..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:02
  • 8280 Kopparstick
    Drottning Kristina, petit sculpsit Sebastian Bourd..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:43
  • 8281 Kopparstick
    Fätmarskalk Hans Christoffer, Köningsmark, oramat ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:36
  • 8279 Kopparstick
    Föreställande Esbjörn Christian Reuterholm(1710-17..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:15
  • 8325 Kopparstick
    K Edvard the Confessor, 38x22 cm, yttermått inklus..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:36
  • 8282 Kopparstick
    Maria Magdalena af Helffenstein - Wiesensteig (156..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:24
  • 8412 Korgstol
    Bemålad
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:53

    8006 Matta

    Orientalisk, Semiantik, Persien, motiv med blommor & djur, 238x320

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 19:29


  • 8316 Korgstol
    höjd: 43-111
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:17
  • 8060 Krukor
    7 delar, Höganäs. Höjd: 6-13 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:39
  • 8125 Krus
    Höganäs. Höjd: 35 cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:33
  • 8368 Lampbord
    Ett par, nutida, metall / komposit. Bredd: 50 cm, ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:37
  • 8367 Lampbord
    Ett par, nutida, skiva av glas, metallunderrede, (..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:19
  • 8423 Lampbord
    Ett par, nutida. Diameter: 40-50, höjd: 38-45 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:55
  • 7350 Lampbord
    rokokostil. Bredd: 37 cm. Djup: 26 cm, höjd: 47 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:08
  • 8028 Lampett
    Hans Kögl, Tyskland, metall, 1970/80-tal. Floral, ..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:05
  • 5195 Leksaker
    2 delar, Samearbete, modell äldre, docka + Komsio...//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:38
  • 8472 Leksaker
    3 delar, trä. Längd: 28-35 cm
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:54
  • 8408 Litografi
    Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Signerad, landsk..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:18
  • 8174 Litografi
    Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Tummelisa". Si..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:07

    8009 Skulptur

    Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Sittande kvinna. Monogramsignerad ABL. Stengods, på träsockel. Djup: 11 cm. Höjd: 16 ink sockel

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 20:18


  • 8223 Litografi
    Vy över Prag "1606", eftertryck, yttermått inklusi..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:04
  • 8001 Litografiskt b..
    John Bauer (1882-1918), Sverige. "Den lilla prinse..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:14
  • 8440 Ljuskrona
    Gustaviansk stil, höjd, 67 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:10
  • 8426 Ljuskrona
    med prismor. Höjd: 50 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:29
  • 8113 Ljuskrona
    Oscariansk, mässing, 4-ljusarmar. Diameter: 37 cm,..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:22
  • 8112 Ljuskrona
    plåt, 9-ljusarmar, modell äldre, Dia 50, höjd: 34 ca
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:50
  • 7129 Ljuslykta
    Kosta Boda, Ludvig Lögren, "still life". Höjd: 9 cm
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:12
  • 8088 Ljusstakar
    + dubbelkarott, 3 delar, Pläterat, England. Längd:..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:43
  • 8226 Ljusstakar
    2 st, mässing, Skultuna & Gusum, snarlika, tidigt ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:45
  • 8061 Ljusstakar
    3 st, mässing, på kulfötter. Mora. Höjd: 5 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:41
  • 8077 Ljusstakar
    Ett par, Celeste, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige...//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:05
  • 8216 Ljusstakar
    Ett par, Sigurd Persson (1914-2003), Sverige. "Lek..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:49

    8248 Oljemålning

    David Tägtström (1894-1981), Sverige. Kvinna med nejlika. Signerad. Olja på duk, 33x26 cm, yttermått inklusive ram: 42x34 cm

    Utrop: 1.500 kr
    Pris just nu 3.600 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:39


  • 8321 Ljusstakar
    Torben Örskov & co, Danmark. Ett par. Mässing. Höj..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:34
  • 8018 Ljusstake
    + frukt, 2 delar, Gunnel Sahlin (f. 1954), Sverige..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:17
  • 8128 Ljusstake
    England, omkring 1900, pläterad. Höjd: 30 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:27
  • 8455 Lockurna
    "Dresden". Höjd: 27 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:09
  • 8354 Lodur
    Gustav Becker GB, Sent 1800-tal. Höjd: 125, 2 st l..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:35
  • 8364 Målarstege
    trä, modell äldre. Höjd: 148 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:49
  • 8074 Malmkrona
    8 st ljusarmar, omkring 1900, krönt med dubbelörn...//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:59
  • 8463 Mässdräkt
    Militär, storlek: 48 ca
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:34
  • 8153 Matbestick
    18 delar, silver, 1939. Längd: 21-26, vikt: 1180g ..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:41
  • 8232 Matbord
    DoubleUp, Utdragbart. Laminat / trä, Bredd: 2x96 c..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:55
  • 7333 Matbord
    Grå glasskiva / metallunderrede, nutida. Diameter:..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:09
  • 6134 Matbord
    NK, "Morgan", 1923, mahogny, pelarfot. Etikettmärk..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:13

    1007 Oljemålning

    Gustaf Wilhelm Palm (1810-1890), Sverige. Landskap med motiv från Wäddö Kanal, Signerad, daterad 1885, Olja på duk, 40x49 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 19:13


  • 8204 Matsalsgrupp
    5 delar, Gustaviansk stil, bord + stolar + 2 st il..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:42
  • 7335 Matsalsskåp
    Gustaviansk stil. Bredd: 117 cm, djup: 49 cm, höjd..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:18
  • 8443 Matservis
    103 delar, "Stjärnsund", Gefle, design: Eugen Tros..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:19
  • 7303 Matservis
    58 delar, Eschenbach, Bavaria. Dekor med förgylld ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:03
  • 8251 Matservis
    67 delar, Rosenthal, Winifred. 12 mattallrikar, 11..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:35
  • 8080 Matservis
    ALP Lidköping. Ca 64 delar. Dekor med förgylld kan..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:36
  • 8306 Matservis
    ca 50 delar, "Vesta", Rörstrand
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:53
  • 8453 Matservisdelar
    17 delar, "Magnolia", Hutschenreuther
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:20
  • 7128 Matservisdelar
    52 delar, "Blåklint", Fyrklövern, porslin, 6+ 1 ma..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:49
  • 8082 Matservisdelar
    58 delar, Rörstrand, porslin, 12 mattallrikar, 12 ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:22
  • 8309 Matta
    "Marocko modarnt", 167x 235
    Utrop: 4.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:33
  • 6186 Matta
    Gabbeh Ghobi, 170x247 cm
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:48

    8007 Skulptur

    Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Sittande kvinna, Stengods, monogramsignerad ABL. Längd: 17 cm. Höjd: 13 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:01


  • 6185 Matta
    Gabbeh Ghobi, 204x291 cm
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:44
  • 6184 Matta
    Gabbeh Ghobi, 206x290 cm
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:41
  • 6183 Matta
    Gabbeh Golsang, 260x361 cm
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:35
  • 7426 Matta
    Handtuftad, 80x200 ca
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:38
  • 8404 Matta
    Indien, "Mogul", 95x155 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:29
  • 6123 Matta
    Kashmar, 300x385 cm
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:15
  • 8344 Matta
    Kina, 138x200 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:19
  • 6187 Matta
    nöthår, 150x230 cm
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:50
  • 8065 Matta
    orientalisk, 110x2210 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:35
  • 8151 Matta
    Orientalisk, 195x250 ca
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:54
  • 8310 Matta
    Orientalisk, 216x309 cm
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:43
  • 7423 Matta
    Orientalisk, Bochara, 84x307 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:34

    7106 Bord

    TAF Studios, "70/70", Muuto, Finland. Mat-/arbetsbord, benställning i lackad aluminium, plywoodskiva med laminat. Bredd: 85 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 19:48


  • 7425 Matta
    Orientalisk, Galleri, 81x375 ca
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:37
  • 8441 Matta
    Orientalisk, galleri, 85x330
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:33
  • 8020 Matta
    Orientalisk, Karachi, 190x241 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:46
  • 8314 Matta
    orientalisk, Kelim Afghan, 137x195 cm
    Utrop: 2.400 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:43
  • 8311 Matta
    orientalisk, Kelim Afghan, 146x199 cm
    Utrop: 2.400 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:27
  • 8302 Matta
    Orientalisk, Kelim Afghan, 149x198 cm
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:04
  • 8313 Matta
    Orientalisk, Kelim Afghan, 152x201 cm
    Utrop: 2.400 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:26
  • 8312 Matta
    Orientalisk, Kelim Afghan, 155x193 cm
    Utrop: 2.400 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:47
  • 8304 Matta
    Orientalisk, Keshan, 217x299 cm
    Utrop: 6.400 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:53
  • 8006 Matta
    Orientalisk, Semiantik, Persien, motiv med blommor..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:29
  • 8303 Matta
    Orientalisk, Ziglar Ariana, 168x239 cm
    Utrop: 5.800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:17
  • 8308 Matta
    Orientalisk, Ziglar Ariana, 170x233 cm
    Utrop: 7.800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:32

    8198 Fåtölj

    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux. Kromat stativ, sits i kanvastyg och läder. Bredd: 65 cm. Djup: 83 cm. Höjd: 97 cm, med extra nackkudde

    Utrop: 3.600 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 20:21


  • 8213 Mattallrikar
    52 st, Hackefors, 3 olika storlekar
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:01
  • 8066 Mattor
    2 st, Vandra Rugs, handvävda
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:47
  • 8132 Muggar
    + tallrikar & formar, 21 delar, Rustik, Britt-Loui..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:07
  • 8085 Nattygsbord
    Ett par, 1950/60-tal, teak. Bredd: 43 cm, djup: 33..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:43
  • 8418 Nattygsbord
    Ett par, mahogny, Etikettmärkt NK. Bredd: 60 cm, d..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:15
  • 8214 Nespressomaskin
    + kapselställ, "Nespresso". Längd: 36 cm, höjd: 28..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:22
  • 8149 Notställ
    2 st, Jugend, tidigt 1900-tal. Höjd: 75-94 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:37
  • 8278 Offset
    Hiroshi Sugimoto (f. 1948), Japan. "Ionian Sea San..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:46
  • 8284 Offset
    Sven Hedin (1865-1952), Sverige. 12 st ramade illu..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:14
  • 8244 Olja / blandte..
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Kvinna med hun..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:52
  • 8196 Olja / collage
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, olja på Texti..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:03
  • 8327 Oljemålning
    1600/1700-tal, Sällskap med hästar & hund. Olja på..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:15

    8153 Matbestick

    18 delar, silver, 1939. Längd: 21-26, vikt: 1180g Brutto

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 20:41


  • 8071 Oljemålning
    1800-tal, Värdshusscen, Monogramsignerad. Olja på ..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:25
  • 7144 Oljemålning
    Åke Rudolf Nisson. Signerad, daterad -69, Pank och..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:15
  • 8263 Oljemålning
    Alwin Dahl (1889-1971), "Snön smälter". Signerad. ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:48
  • 7260 Oljemålning
    Arnold Lindblom (f. 1930), Sverige. "Gryning i ham..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:12
  • 8326 Oljemålning
    Axel Schovelin (1827-1893), Danmark. Utsikt mot Kr..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:25
  • 8003 Oljemålning
    Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Blomsterstillebe..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:59
  • 8004 Oljemålning
    Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Blomsterstillebe..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:57
  • 8349 Oljemålning
    Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Figurer på äng...//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:42
  • 8242 Oljemålning
    Bengt Riton (1945-1994), Sverige. Konstnär. Signer..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:15
  • 8237 Oljemålning
    Bert Zedrén, Stilleben med kaffekvarn. Signerad. O..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:43
  • 8247 Oljemålning
    Birger Welander (f. 1916), Sverige. Sydländskt tor..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:05
  • 8178 Oljemålning
    Carl Gunne (1893-1979), Sverige. Västkusten. Signe..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:10

    8278 Offset

    Hiroshi Sugimoto (f. 1948), Japan. "Ionian Sea Santa Cesarea 1990, no 345". Ej signerad, titeln stämplad i passepartouten. Bildmått: 24x30,5 cm, yttermått inklusive ram: 38x49 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 20:46


  • 8271 Oljemålning
    Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård Velli..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:12
  • 7385 Oljemålning
    Cecilia Larsson (f. 1956), Sverige. "Stilleben", m..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:07
  • 7383 Oljemålning
    Cecilia Larsson (f. 1956), Sverige. Stilleben, mon..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:03
  • 8243 Oljemålning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Begravning. Si..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:54
  • 7232 Oljemålning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, kvin..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:58
  • 7230 Oljemålning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, Kvin..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:54
  • 7219 Oljemålning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, Stad..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:19
  • 7221 Oljemålning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, Waxh..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:27
  • 8248 Oljemålning
    David Tägtström (1894-1981), Sverige. Kvinna med n..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 3.600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:39
  • 8233 Oljemålning
    Eric Rhönnstad (1909-1980), Sverige. "Mastviken Gl..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:24
  • 8234 Oljemålning
    Eric Rhönnstad (1909-1980), Sverige. Vinterlandska..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:35
  • 8269 Oljemålning
    Ernst Nilsson (1892-1937), Sverige. Stilleben. Sig..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:05

    8019 Skulptur

    Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Stengods, monogramsignerad ABL. Sittande kvinna. Längd: 14 cm. Höjd: 15 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 20:54


  • 8329 Oljemålning
    Eva Ström Svensson (1948), stilleben med tidning. ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:20
  • 7061 Oljemålning
    Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Sverige. Signe..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:44
  • 8437 Oljemålning
    Fredrik Hage (1883-1947), (Född Carlsson), motiv m..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:37
  • 8180 Oljemålning
    Georg Lodström (1915-1972), Sverige. "Sol över Kla..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:59
  • 2159 Oljemålning
    Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Oxar, Signerad,..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:04
  • 1007 Oljemålning
    Gustaf Wilhelm Palm (1810-1890), Sverige. Landskap..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:13
  • 8059 Oljemålning
    Gustav Fogelberg, Stilleben med penslar. Signerad...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:42
  • 8245 Oljemålning
    Håkan Stenberg "Ossram", Signerad, daterad 1984. "..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:02
  • 8246 Oljemålning
    Håkan Stenberg "Ossram". Signerad, daterad 1984, "..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:56
  • 8376 Oljemålning
    Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Vinterlan..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:39
  • 8154 Oljemålning
    Ivar Bengtsen (f. 1947), Sverige. "Adelsgatan, Vis..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:58
  • 8165 Oljemålning
    Ivar Bengtsen (f. 1947), Sverige. "Blommande trädg..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:22

    8414 Trädgårdssoffa

    gavlar i järn, sits och rygg med träribbor. Längd: 134 cm

    Utrop: 1.500 kr
    Pris just nu 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 19:36


  • 8164 Oljemålning
    Ivar Bengtsen (f. 1947), Sverige. "Höst i trädgård..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:19
  • 8155 Oljemålning
    Ivar Bengtsen (f. 1947), Sverige. "Påskstilleben"...//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:50
  • 8163 Oljemålning
    Ivar Bengtsen (f. 1947), Sverige. "Stilleben". Sig..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:15
  • 6078 Oljemålning
    Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:36
  • 8267 Oljemålning
    Kurt Carendi (1905-1971), Sverige. Komposition. Si..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:46
  • 8067 Oljemålning
    Lars Boethius (1903-1968), Sverige. Landskap. Sign..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:50
  • 6450 Oljemålning
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Nya Guinea". S..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:47
  • 8123 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Sverige. "på spegelfat". S..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:05
  • 8447 Oljemålning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Innerträdgård. Signer..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:07
  • 8396 Oljemålning
    Leo Janis (f. 1922), Lettland. Interiör. Signerad...//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:32
  • 8052 Oljemålning
    Mona Sjöström, Kvinnor. Signerad, daterad -98. Olj..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:28
  • 2107 Oljemålning
    Monica Holm (f. 1947), Sverige. "Hus i kvällsljus"..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:54

    8358 Vas

    Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 27 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:08


  • 8454 Oljemålning
    Nils-Olof Bernander, Stockholmsmotiv. Signerad, 43..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:22
  • 8240 Oljemålning
    Nora von Samson-Himmelstierna (1891-1982), Porträt..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:29
  • 7095 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, utsikt från e..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:25
  • 8347 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Fåglar i vinterlandskap. S..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:10
  • 8050 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Figurer. Signerad, oramad...//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:52
  • 8002 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Landskap, inköpt i Estland..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:53
  • 8343 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, daterad ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:47
  • 7206 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Otydlig signatur, kyrkoint..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:45
  • 7212 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Rastande sällskap, omkring..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:58
  • 7213 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad a Pannetier, Kust..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:20
  • 8388 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad A Segerborg, Date..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:57
  • 8261 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad G Ewertz, Kvinna ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:43

    8177 Stolar

    5 st, Lilla Åland, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. STOLAB. Genombruten rygg med spjälor, kopplade ben, bemålade

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:57


  • 8262 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad G Ewertz, kvinna ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:35
  • 8140 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad kvinna i vattenbr..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:39
  • 8072 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad L Zerboni, Kortsp..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:45
  • 8393 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Th Lindh, Gårdsla..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:45
  • 7210 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, "Los Domingas en..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:53
  • 8390 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -92, sta..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:44
  • 8273 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1968. Ol..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:15
  • 8266 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Daterad 2003, He..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:44
  • 8265 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 2004, Vi..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:53
  • 8181 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, figurer i landsk..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:04
  • 8051 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Hus & träd. "Gal..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:18
  • 8394 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, landskap med fig..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:22

    8302 Matta

    Orientalisk, Kelim Afghan, 149x198 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 19:04


  • 8238 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben. Olja ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:54
  • 7418 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Vintermotiv. Olj..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:24
  • 8191 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Stilleben, 1940-tal. Signe..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:20
  • 6194 Oljemålning
    Pelle Thommessen (1912-1979), Norge. Mor och barn...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:27
  • 8268 Oljemålning
    Ragnar Alyre (1894-1975), Sverige. "Storm II". Sig..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:15
  • 8270 Oljemålning
    Rune I Johansson, "Snöfinkar". Signerad, daterad -..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:49
  • 8387 Oljemålning
    Simon Dahl, skånegård. Signerad. Olja på duk, 29x4..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:59
  • 7224 Oljemålning
    Sven Ekstedt (1894-1950), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:37
  • 7379 Oljemålning
    Tamara Malmeström, "Skall dagen randas". Signerad,..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:55
  • 8142 Oljemålning
    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Timmersläde. Sig..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:08
  • 7259 Oljemålning
    Vilhelm Bille (1864-1908), Danmark. Marin. Signera..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:10
  • 8342 Oljemålning
    Wiklon Wallin, Stockholmsvy. Signerad, daterad 192..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:08

    8139 Skrin

    + tänger, 3 delar, silver. Längd: 9-18 cm, vikt: 515g ca

    Utrop: 2.400 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 19:16


  • 8264 Oljemålningar
    2 st, Alwin Dahl (1889-1971), landskap, "Skogsväge..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:16
  • 8193 Oljemålningar
    2 st, CA Strömbäck. Signerad, daterad 1908. Olja p..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:50
  • 8096 Örhängen
    Ett par 8& 18k, med stenar. Längd: 2 cm, vikt: 6,5..//
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:48
  • 7323 Pallar
    2 st, "Pint", Materia, stålstomme / tygklädsel. Hö..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:29
  • 8449 Parti nysilver
    skålar / kaffeservis, Fruktknivsskäll mm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:37
  • 8468 Parti silver
    9 delar, bland annat punschkoppar. Höjd: 5-8 cm, v..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:04
  • 7117 Pastell
    Carl Brandt, Signerad, daterad -94, sjölandskap, 3..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:06
  • 7287 Pastell
    Göran Strååt (1913-1994), Sverige. Porträtt. Signe..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:43
  • 8439 Piedestal
    1880-tal, mahogny, Intarsia. Diameter: 42 cm, höjd..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:54
  • 8158 Piedestal
    Stenskiva, diameter: 27, höjd: 41 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:13
  • 8424 Piedestal
    stenskivor. Längd: 26 cm, djup: 26 cm, höjd: 75 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:29
  • 8363 Pinnstolar
    4 st, Gemla, trä, modell äldre
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:03

    8326 Oljemålning

    Axel Schovelin (1827-1893), Danmark. Utsikt mot Kroneborgs slott. Signerad. Olja på duk, 29x36 cm, yttermått inklusive ram: 35x43 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 20:25


  • 8227 Plåtbricka
    Genombruten dekor, handmålad. Signerad Ann Hockeme..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:39
  • 8340 Plåtburkar
    2 st, England. Längd: 12,5-18. Höjd: 9-17 cm
    Utrop: 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:49
  • 8229 Plunta
    Gustaf V, saknar propp. Höjd: 21 cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:22
  • 8064 Pokaler
    2 st, silver. Möllenborg 1943 respektive GAB. Vikt..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:05
  • 8131 Pokalglas
    + starkvinsglas, 3 delar. Höjd: 15-19 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:42
  • 6363 Pubtavla
    Newmarket Tavern, bemålat trä. Höjd: 90 cm, bredd:..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:41
  • 8025 Räknesnurror
    2 st, modell äldre. Längd: 30-37 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:54
  • 8328 Ram
    omkring 1900, mahogny, med tryck föreställande Joh..//
    Utrop: 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:10
  • 8068 Ram
    yttermått inklusive ram: ca 99x83 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:08
  • 8094 Ramar
    5 st, omkring år 1900 cm, yttermått inklusive ram:..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:17
  • 7041 Reservoarpenna
    Mont Blanc, fjäder i 14k guldplätering, Meisterstü..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:51
  • 8339 Ringar
    5 st, silver, bland annat Karl Laine, Sovjet & Alt..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:37

    8311 Matta

    orientalisk, Kelim Afghan, 146x199 cm

    Utrop: 2.400 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 20:27


  • 8017 Rödvinsglas
    4 st, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Kosta Boda...//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:50
  • 7254 Rökelsekar
    Saudi Arabien, Förgylld metall, i originalbox. Höj..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:21
  • 7161 Samlarföremål
    SAMLING MUSSEPIGG: Mickey Mouse, bland annat Disne..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:55
  • 7158 Samling böcker..
    Albert Engström (1869-1940), Sverige. 21+ 4, tavlo..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:21
  • 8378 Såskanna
    Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. "Fructus", R..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:58
  • 8431 Sekretär
    1800-tal, Bonad ek. Bredd: 111 cm, djup: 62 cm, hö..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:21
  • 8405 Sekretär
    Louis XVI, så kallad Secrétaire à abattant. Bredd:..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:30
  • 7216 Serigrafier
    2 st, Ron Lior (f. 1971), Sverige. Kvinnor. Signer..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:41
  • 7217 Serigrafier
    2 st, Ron Lior (f. 1971), Sverige. Kvinnor. Signer..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:43
  • 7214 Serigrafier
    2 st, Ron Lior (f. 1971), Sverige. Kvinnor. Signer..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:29
  • 8433 Serveringsvagn
    1950/60-tal, fällbar / lösa brickor, motiv på vaxd..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:27
  • 8173 Serveringsvagn
    1960-tal, "Artie", Teak, med klaff. Längd: 69 + 25..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:01

    8313 Matta

    Orientalisk, Kelim Afghan, 152x201 cm

    Utrop: 2.400 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:26


  • 8331 Serveringsvagn
    Bambu / rotting, med låda & trissor, Dia 42. Höjd:..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:54
  • 7180 Servisdelar
    Boda Nova. Karaff med värmeställ samt ugnsfat, 2 d..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:15
  • 8275 Servisdelar
    Mat- och kaffeservis, 25 delar, Ruska, Arabia, ej ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:21
  • 7172 Sideboard
    Rokokostil, Bredd: 100 cm. Djup: 59 cm. Höjd: 77 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:38
  • 6416 Skål
    + vas, blåglaserat, signerat "CJ". Diameter: 14 cm..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:50
  • 7130 Skål
    Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. "Satellite", Ko..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:30
  • 8013 Skål
    Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda, dia..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:54
  • 8209 Skål
    Björk, märkt KB, diameter: 28, höjd: 20 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:36
  • 8419 Skål
    Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Elme Glasbruk, ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:45
  • 7345 Skål
    Eva Bengtsson, keramik. Signerad. Diameter: 26 cm...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:58
  • 8134 Skål
    Glas, modell äldre. Diameter: 26. Höjd: 7 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:37
  • 8040 Skål
    Marie Beckman (f. 1960), Sverige. Monogramsignerad..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:16

    8402 Fåtölj

    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. "Eva", (+ reservdelsstol, trasiga ben), firma Karl Mathsson Värnamo, brännstämplade

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:37


  • 8260 Skål
    nysilver med blå glasinsats + saltkar med sked, 3 ..//
    Utrop: 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:11
  • 7103 Skål på fot
    Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. BODA. Höjd: 13 cm
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:39
  • 7029 Skål på fot
    Sterlingsilver, Borgila. Diameter: 12,5 cm. Höjd: ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:25
  • 8152 Skål på fot
    Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Boda A..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:02
  • 8011 Skålar
    + efterättsskålar, 5 + 7 st, bland annat Orrefors...//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:41
  • 7131 Skålar
    2 st, Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. Kosta Boda, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:33
  • 7329 Skålar
    8 st, Ultima Thule, Tapio Wirkkala (1915-1985), Fi..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:00
  • 8108 Skålar på fot
    Ett par, sent 1800-tal, empirestil, glas och mässi..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:33
  • 6052 Skålfat
    Kina, blåvitt kompaniporslin. Diameter: 20 cm. Höj..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:53
  • 8461 Skålfat
    Kina, Dekor med drake, diameter: 32 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:54
  • 8141 Skålfat på fot
    7 st, glas och nysilver, diameter: 15-27. Höjd: 13..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:51
  • 8450 Skåp
    1800-tal, furu, två dörrar med bakomliggande hyllp..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:50

    8056 Bestick

    silver, 1800/1900-tal, längd, 12-22. Vikt: 410g ca

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 19:17


  • 8200 Skåp
    Ett par, barockstil, ek, omkring 1900. Bredd: 46 c..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:58
  • 8382 Skolplanscher
    2 st, Asien. Längd: 142-146
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:35
  • 8139 Skrin
    + tänger, 3 delar, silver. Längd: 9-18 cm, vikt: 5..//
    Utrop: 2.400 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:16
  • 8202 Skrivbord
    England, Läderskiva. Bredd: 137 cm, djup: 77 cm, h..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:35
  • 3210 Skrivbord
    med fristående hurts på trissor, Osvaldo Borsani &..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:58
  • 8225 Skrivbordsupps..
    med bläckställ, metall, Man med skottkärra. Längd:..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:05
  • 8008 Skulptur
    Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Sitta..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:15
  • 8007 Skulptur
    Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Sitta..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:01
  • 8009 Skulptur
    Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Sitta..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:18
  • 8019 Skulptur
    Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Steng..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:54
  • 8276 Skulptur
    Asien, Sovande flicka. Längd: 49 cm, höjd: 31 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:51
  • 8296 Skulptur
    Catrin Johansson, "Zebra code". Signerad, numrerad..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:57

    8191 Oljemålning

    Oidentifierad konstnär. Stilleben, 1940-tal. Signerad. Olja på duk, 114x88 cm, yttermått inklusive ram: 136x111 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 19:20


  • 7099 Skulptur
    Dorothy Clough (f. 1930), England. "Linda", Upsala..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:33
  • 8032 Skulptur
    grönpatinerad brons, kopia efter en av de Bysantin..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:25
  • 8081 Skulptur
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. "Les deux arb..//
    Utrop: 18.000 kr
    Aktuellt bud: 10.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:35
  • 8099 Skulptur
    Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Brons. Signerad,..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:43
  • 8043 Skulptur
    Katt, konstmassa, Egypten. Höjd: 16 cm
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:30
  • 8377 Skulptur
    Lejon, keramik, guldfärgad, nutida. Längd: 54 cm, ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:40
  • 8379 Skulptur
    Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Räv ur Skansen, ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:03
  • 8466 Skulptur
    Tenn, häst. Längd: 10 cm, höjd: 8 cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:34
  • 7150 Skulptur/skål
    Dino Martens (1894-1970), Italien. Fågel i glas, A..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:09
  • 8079 Skulpturer
    2 st, hästar, glaserad keramik. Höjd: 12 cm. Längd..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:59
  • 8037 Skulpturer
    4 st, Djur, järn. Längd: 16-22, höjd: 9-19 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:01
  • 8370 Skyltkonsol
    järn, modell äldre, (för yttervägg), höjd: 73 cm, ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:14

    8452 Tekoppar med fat

    6 st, "Linnea", Stig Lindberg (1916-1982), Gustavsberg

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 19:21


  • 8403 Slagbord
    1970/80-tal, björk. Bredd: 65 + 65x2, djup: 85 cm,..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:21
  • 8156 Slagbord
    Furu, lådor. Bredd: 42 + 2x63. Djup: 85 cm. Höjd: ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:02
  • 8469 Smörgåsgafflar
    7 st, silver, Hallberg, 1972. Längd: 14 cm, vikt: ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:41
  • 7405 Snapsglas
    + starkvinsglas, 12 + 6 st, Anna Ehrner (f. 1948),..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:13
  • 8012 Snapsglas
    5 st, Orrefors, "Clown", Anne Nilsson (f. 1953), S..//
    Utrop: 1.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:11
  • 8005 Snurrfåtölj
    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, ..//
    Utrop: 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:13
  • 8172 Snurrfåtölj
    Skinn, Götene Möbler
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:53
  • 8259 Sockerströare
    silver. Längd: 21 cm, vikt: 34 g
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:45
  • 8374 Soffa
    + fåtölj, rotting, skinnklädsel. Längd: 76-135
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:43
  • 6075 Soffa
    2-sits låg, Roger Persson för Swedese, "Happy", kr..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:46
  • 7388 Soffa
    Howardmodell, svängd. Längd: 225 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:17
  • 8145 Soffa
    Samsas, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Längd:..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:08

    8314 Matta

    orientalisk, Kelim Afghan, 137x195 cm

    Utrop: 2.400 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 20:43


  • 8357 Soffbord
    Englesson, skiva av glas, kromunderrede. Bredd: 14..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:47
  • 7122 Soffbord
    Svante Skogh, Förenades möbler, Lindköping, Swedis..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:31
  • 8186 Solstolar
    Ett par, modell äldre, trä / tygklädsel, fällbara
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:21
  • 8045 Spegel
    1950/60-tal, 92x45 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:26
  • 8410 Spegel
    1960-tal, teak, Fröseke, 91x43 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:02
  • 8254 Spegel
    höjd: 94 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:40
  • 8122 Spegel
    Karl johan, 86x45 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:44
  • 8185 Spegel
    Norrgavel, brännstämplad, yttermått inklusive ram:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:32
  • 8044 Spegel
    Nyrokoko, 62x49 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:17
  • 7093 Spegel
    omkring 1900, guldbemålad, dekor av pärlbård, 62x7..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:21
  • 8205 Spegel
    rokokostil, 103x46 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:50
  • 7197 Spegeltrymå
    1800-tal. Höjd: 173+ 66
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:58

    8312 Matta

    Orientalisk, Kelim Afghan, 155x193 cm

    Utrop: 2.400 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 20:47


  • 8166 Starkvinsglas
    + skålar, 10 delar, Simon Gate (1883-1945), Sverig..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:34
  • 8401 Stol
    Gustaviansk stil, sent 1800-tal, bemålad
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:14
  • 8362 Stol
    Industrimodell, metall, sits och ryggg i trä, märk..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:33
  • 8397 Stol
    Myran, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Fritz H..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:34
  • 7189 Stol
    Senbarock, 1700-tal, sits i velour, genombruten ry..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:50
  • 8385 Stolar
    2 + 1 st, Gustaviansk stil, 1800 & 1900-tal, 2 st ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:10
  • 8177 Stolar
    5 st, Lilla Åland, Carl Malmsten (1888-1972), Sver..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:57
  • 7137 Stolar
    6 st, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Gustavu..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:46
  • 7304 Stolar
    6 st, Gustaviansk stil
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:28
  • 7058 Stolar
    6 st, Rokokostil, skuren dekor, sits med velour
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:31
  • 8073 Stolar
    6 st, Sjuan, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. F..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:28
  • 7312 Stolar
    8 st, textilklädsel, ej märkta
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:01

    8096 Örhängen

    Ett par 8& 18k, med stenar. Längd: 2 cm, vikt: 6,5g brutto

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 20:48


  • 8135 Stolar
    Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. "Droppen", Fri..//
    Utrop: 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:06
  • 8147 Stolar
    Ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Brun..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:21
  • 7328 Stolar
    Ett par, Charles och Ray Eames, "Eames Plastic Cha..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:52
  • 8320 Stolar
    Ett par, Sen empire, mahogny
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:26
  • 8091 Svärd
    Ett par, Svalling, Eskilstuna. Längd: 107 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:39
  • 6088 Svepask
    1800-tal, björk. Signerad TM. Diameter: 22 cm, höj..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:43
  • 8462 Syltkrukor
    4 st, bland annat Rörstrand. Höjd: 12-24 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:41
  • 8159 Taburett
    Karl Johanstil, 1900-tal. Längd: 54 cm. Djup: 37 c..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:40
  • 8428 Takarmatur
    1900-talets första hälft, mässing, skomakarkupor i..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:45
  • 8116 Takarmatur
    1910/20-tal, koppar & glaskupor. Höjd: 75 ca
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:12
  • 8220 Takarmatur
    1930-tal, kupa av glas. Diameter: 21 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:37
  • 8049 Takarmatur
    1960-tal, glaspärlor 6 prismor. Höjd: 30 ca
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:48

    8160 Boksnurra

    England, Intarsia, Idegran. Längd: 46 cm, djup: 46 cm, höjd: 78 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:13


  • 8422 Takarmatur
    1960-tal. Diameter: 51 cm, höjd: 40 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:29
  • 8435 Takarmatur
    Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. Orrefors, dia..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:18
  • 8274 Takarmatur
    Gaetano Sciolari, 1960/70-tal, kromad, 12 ljuspunk..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:55
  • 7082 Takarmatur
    Jo Hammerborg, "Saturn" Fog & Morup, Danmark, kopp..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:27
  • 8046 Takarmatur
    kupor av glas, 5-ljuspunkter. Höjd: 60 cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:12
  • 7064 Takarmatur
    majolika, 6 ljusarmar i mässing, omgjord fotogenla..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:04
  • 8346 Takarmatur
    med prismor. Diameter: 40 cm. Höjd: 35 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:31
  • 8048 Takarmatur
    med prismor. Höjd: 50 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:07
  • 8345 Takarmatur
    med prismor. Höjd: 60 ca
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:02

    8069 Glasservisdelar

    61 delar, Silvia, Ingeborg Lundin (1921-1992), Sverige. Orrefors, formgiven 1957

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:14


  • 8070 Takarmatur
    PH Takpendel, Poul Henningsen, Louis Poulsen, Danm..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:37
  • 8030 Takarmatur
    PH Takpendel, Poul Henningsen, Louis Poulsen, Danm..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:26
  • 7365 Takarmatur
    plast, Lars Schiöler. Höjd: ca 58 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:27
  • 8411 Takarmatur
    prismor. Diameter: 34 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:22
  • 7186 Takarmatur
    Tre ljuspunkter, kupor i koppar, vitlackad invändi..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:04
  • 8034 Takarmaturer
    Ett par, Louis Poulsen, Toldbod 120 pendant, origi..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:56
  • 8035 Takarmaturer
    Ett par, Louis Poulsen, Toldbod 120 pendant. Höjd:..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:16
  • 7063 Takfotogenlampa
    omkring 1900, majolika. Höjd: 120 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:51
  • 7272 Tallrikar
    3 st, Kina, blåvitt kompaniporslin. Diameter: 24,5..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:11
  • 8409 Tapetstock
    trä / metalldekoration. Höjd: 60 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:28
  • 8124 Tavelram
    förgylld, modell äldre, med bemålat tryck, ramens ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:20
  • 8277 Teburk
    porslin, Kina, 1900-tal, i låda, Dekor ur "Romance..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:14

    8327 Oljemålning

    1600/1700-tal, Sällskap med hästar & hund. Olja på duk, ej signerad, 30x34 cm, yttermått inklusive ram: 49x53

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:15


  • 8255 Tekannor
    3 st, bland annat Blå Eld. Höjd: 15-18 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:10
  • 8452 Tekoppar med fat
    6 st, "Linnea", Stig Lindberg (1916-1982), Gustavs..//
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:21
  • 8170 Tillbringare
    Nobel, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Orrefors..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:26
  • 8093 Toilettebord
    1950/60-tal, teak. Bredd: 80 cm, djup: 41 cm, höjd..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:24
  • 8319 Trädgårdsgrupp
    5 delar, Fällbar, Sumperk Tjeckien, trä och metall..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:16
  • 8369 Trädgårdsskulp..
    Väderkvarn, betong / metall. Höjd: 115 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:04
  • 8414 Trädgårdssoffa
    gavlar i järn, sits och rygg med träribbor. Längd:..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:36
  • 7240 Trågsoffa
    omkring 1900, Gustaviansk stil, bemålad. Längd: 18..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:39
  • 8444 Träsnitt
    Georg Galmin (1915-1970), Sverige. Frukter. Signer..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:17
  • 8241 Tusch
    Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Ivor Novello & ..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:07
  • 8250 Tusch
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Figur. Signe..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:02
  • 7308 Tyg på rulle
    Oidentifierad formgivare. 50-talsinsirerat mönster
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:50

    8232 Matbord

    DoubleUp, Utdragbart. Laminat / trä, Bredd: 2x96 cm. Djup: 80 cm, höjd: 75 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:55


  • 7343 Uppläggningsfat
    + skålar, Mateus, 10 delar. Diameter: 24-39 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:53
  • 8231 Väggarmatur
    "Kosta-Lampan", plåt, Typ 1401
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:54
  • 8465 Väggarmatur
    1930-tals stil, nutida. Längd: 44 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:21
  • 8031 Väggarmatur
    1950-tal, ABF-armatur Norge. Höjd: 90 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:52
  • 8129 Väggarmatur
    Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. Orrefors, gla..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:52
  • 7075 Väggarmatur
    J. T Kalmar, mässing. Längd: 30 cm, djup: 23 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:00
  • 8036 Väggarmaturer
    Ett par, Saxmodell, trä, t210. Höjd: 26 cm, längd:..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:21
  • 8464 Vägghylla
    Fyra hyllplan, mahogny. Höjd: 76 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:44
  • 8161 Vägghylla
    med lådor, nutida, Danmark. Bredd: 85 cm, djup: 23..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:18

    8145 Soffa

    Samsas, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Längd: 186 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 19:08


  • 7171 Väggplatta
    Naile Wafin (f. 1920), Signerad NW, Arabia, blomst..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:25
  • 8399 Väggur
    empirestil, 1900-tal, 47x34 cm
    Utrop: 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:16
  • 8380 Väggvas
    Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg. Hö..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:33
  • 8010 Värmeljusstakar
    6 st, Owe Elvén, "Eternell", 5 st, Orrefors. Höjd:..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:07
  • 8360 Vas
    + fat, 4 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige...//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:45
  • 8023 Vas
    Aldo Londi (1911-2003), Italien. Märkt Italy, Rimi..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:12
  • 8014 Vas
    Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Iittala, Savoy, ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:02
  • 8024 Vas
    glaserad stengodslera, Tilgman Keramik. Höjd: 22 cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:17
  • 8476 Vas
    Hans Hedberg (1917-2007), Sverige. Vas. Höjd: 10 cm
    Utrop: 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:23
  • 8206 Vas
    Hilkka-Liisa Ahola (f. 1920), Finland. Arabia, ker..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:21
  • 8224 Vas
    jugend, Nils Emil Lundström (1865-1960), Sverige. ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:38
  • 7196 Vas
    Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Ur serien "Ma..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:52

    1009 Fladdermusfåtölj

    Cuero Design, Metall, läder. Bredd: 87 cm, höjd: 92 cm, djup: 86 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 19:51


  • 8477 Vas
    Söholm, Stentöj. Höjd: 15 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:45
  • 8283 Vas
    Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustav..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:30
  • 8359 Vas
    Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustav..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:38
  • 8358 Vas
    Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustav..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:08
  • 8114 Vas med stav
    Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. Kosta Boda. Höjd: ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:58
  • 7236 Vaser
    + fat, 3 delar, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sver..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:19
  • 7265 Vaser
    + fat, 4 delar, Aldo Londi (1911-2003), Italien. M..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:46
  • 7266 Vaser
    + skålfat, 4 delar, Aldo Londi (1911-2003), Italie..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:48
  • 8078 Vaser
    + värmeljusstakar, 6 delar, Iittala & Marimekko, b..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:34
  • 8015 Vaser
    2 st, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:42
  • 8029 Vaser
    9 st, Helena Tynell (1918-2016), Finland. Vaser, "..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:13
  • 8256 Vaser
    och ljuslyktor, 5 delar. Orrefors respektive Royal..//
    Utrop: 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:50
  • 8137 Vindflöjel
    Smide. Höjd: 33 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:26
  • 8305 Vinglas
    + likörglas, 8 + 4 delar, snarlika. Höjd: 9,5-14,5
    Utrop: 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:17
  • 8075 Vinglas
    + sherryglas, Ingeborg Lundin (1921-1992), Sverige..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:08
  • 8168 Vinglas
    6 st, Strömbergshyttan, färgade kupor. Höjd: 18 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:07
  • 8101 Vinglas / vatt..
    13 delar. Höjd: 13 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:11
  • 8253 Vinkylare
    2 st, aluminium, Frankrike. Höjd: 20 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:56
  • 8148 Vitrinskåp
    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Undantaget", ..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:11
  • 8448 Vitrinskåp
    Gustaviansk stil, mahogny. Bredd: 120 cm, djup: 45..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:55
  • 8188 Vitrinskåp
    rokokostil, glashyllor. Bredd: 66 cm. Djup: 30 cm,..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:02
  • 7257 Vykort
    + bok, Friedensreich Hundertwasser (1928-2000), Ös..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:55




Ladda ner broschyr