KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12156134
nr 1215 6134
Tord Leander Engström
(1914-1985), Sverige
Oljemålning, Diskussion på berget. Signerad, daterad -46. Olja på pannå, 33x40 cm
Tord Leander Engström, svensk målare född i Stockholm 1914, död 1985.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 5 november 2018
kl 19:02:06
5/11 18:57:06
Tord Leander Engström
Läs mer om Tord Leander Engström