![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLASS & CERAMICS / Ceramics / Bowl 6536308
*
nr 653 6308
BOWL
ceramics, diameter: 24,
Keramik, diameter: 24
Estimate:
100
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday August 30 2010
at 19:25:44
- Bid history
Time
Bidder
Bid
30/8 15:52:14
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
6413 SMALL PLATES
11 pcs, 'Allegro', Gustavsberg, Sweden, diameter c..//
Auction ends
in two weeks
15 juli at 18:52
-
6053 DISH
4 pcs, China, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-..//
Auction ends
in two weeks
15 juli at 19:55
-
7019 DISH
Arabia, Finland, Valencia, Ulla Procupé, diameter:..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two weeks
15 juli at 18:36
-
7038 DISH
Garbriel, glaserat stengods i blått, diameter, 31 cm,
Auction ends
in two weeks
15 juli at 18:10
-
7034 VASE
med instas i metall, blålerat stengods, ceramics, ..//
Auction ends
in two weeks
15 juli at 18:20
-
7056 JARDINIERE
faner i lövträ med beslag i mässing. Medaljong med..//
Auction ends
in two weeks
15 juli at 20:45
*
BOWL
nr 653 6308
BOWL
ceramics, diameter: 24,
Keramik, diameter: 24
Estimate: | 100 |
---|---|
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday August 30 2010 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
30/8 15:52:14 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
6413 SMALL PLATES
11 pcs, 'Allegro', Gustavsberg, Sweden, diameter c..//
Auction ends
in two weeks
15 juli at 18:52 -
6053 DISH
4 pcs, China, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-..//
Auction ends
in two weeks
15 juli at 19:55 -
7019 DISH
Arabia, Finland, Valencia, Ulla Procupé, diameter:..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two weeks
15 juli at 18:36
-
7038 DISH
Garbriel, glaserat stengods i blått, diameter, 31 cm,
Auction ends
in two weeks
15 juli at 18:10 -
7034 VASE
med instas i metall, blålerat stengods, ceramics, ..//
Auction ends
in two weeks
15 juli at 18:20 -
7056 JARDINIERE
faner i lövträ med beslag i mässing. Medaljong med..//
Auction ends
in two weeks
15 juli at 20:45