KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13348014
nr 1334 8014
Kurt Björkegren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Vid paradiset port". Signerad. Olja på pannå, 48x66cm
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 29 juni 2020
kl 20:55:11
22/6 19:18:50
Kurt Björkegren
Läs mer om Kurt Björkegren