KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16229210
nr 1622 9210
Hugo Carlberg
(1880-1943), Sverige
Landskap. Signerad. Blandteknik, bildmått: 9x10 cm, yttermått inklusive ram: 22x26 cm
Hugo Carlberg, född 1880 i Nässjö, död 1943 i Malmö, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 27 maj 2024
kl 20:49:26
Hugo Carlberg
Läs mer om Hugo Carlberg