KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16253290
nr 1625 3290
Fritz Massaquoi
(1926-2022), USA
Oljemålning, Signerad a tergo, Liberia. Olja på duk, 35x49 cm, yttermått inklusive ram. 39x52 cm
Fritz Hilary Massaquoi, amerikansk konstnär född 1926, död 2022.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 juni 2024
kl 18:07:32
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Fritz Massaquoi
Läs mer om Fritz Massaquoi