MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Pall 7542611
*
nr 754 2611
Pall
Kina, keramik, längd: 24, höjd: 10
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2012
kl 18:15:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/4 17:54:48
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien karmstol karmstolar keramik kina kinesisk kinesiskt pall stol stolar
-
6157 Däcksstol
Teak+ fotpall
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:07
-
1008 Fåtölj
Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, Lamino, Swedes..//
Aktuellt bud: 8.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:01
-
6228 Karmstol
+ pall, rokokostil, bemålade
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:04
-
6378 Pall
1940-tal, med klädsel, ben i björk, Längd: 60 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:16
-
6164 Pallar
2 st. Höjd: 22 cm, diameter: 25 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:55
*
Pall
nr 754 2611
Pall
Kina, keramik, längd: 24, höjd: 10
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/4 17:54:48 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien karmstol karmstolar keramik kina kinesisk kinesiskt pall stol stolar
-
6157 Däcksstol
Teak+ fotpall
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:07 -
1008 Fåtölj
Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, Lamino, Swedes..//
Aktuellt bud: 8.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:01 -
6228 Karmstol
+ pall, rokokostil, bemålade
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:04
-
6378 Pall
1940-tal, med klädsel, ben i björk, Längd: 60 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:16 -
6164 Pallar
2 st. Höjd: 22 cm, diameter: 25 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:55