KONST / Litografier / Färglitografi 9262230
*
nr 926 2230
Ulf Göthman
(f. 1945), Sverige
Färglitografi, Ulf Göthman, interiör, 174/190, signerad, motivet: 20x15
Ulf Göthman, svensk bildkonstnär född 1945.
Utrop:
400 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 november 2014
kl 18:28:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 12:43:46
1
250 kr
22/11 20:34:44
2
300 kr
22/11 20:41:40
2
Vinnande bud
22/11 20:41:40
2
justering av budtak
24/11 18:01:09
1
450 kr
24/11 18:01:09
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik interiör litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf göthman
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
*
Ulf Göthman
Ulf Göthman, svensk bildkonstnär född 1945.
Läs om budbetjänten
nr 926 2230
Ulf Göthman
(f. 1945), Sverige
Färglitografi, Ulf Göthman, interiör, 174/190, signerad, motivet: 20x15
Ulf Göthman, svensk bildkonstnär född 1945.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/11 12:43:46 | 1 | 250 kr |
22/11 20:34:44 | 2 | 300 kr |
22/11 20:41:40 | 2 | Vinnande bud |
22/11 20:41:40 | 2 | justering av budtak |
24/11 18:01:09 | 1 | 450 kr |
24/11 18:01:09 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik interiör litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf göthman
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12