![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15941018
*
nr 1594 1018
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Landskap med ko-piga. Ej signerad. Olja på duk, 39x50 cm, yttermått inklusive ram: 70x82 cm
Utrop:
6.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 januari 2024
kl 19:06:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/1 17:37:29
1
Vinnande bud
29/1 18:56:26
1
justering av budtak
- Klassiska
29 jan
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad landskap med ko-piga olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
*
Oljemålning
Läs mer om Klassiska
nr 1594 1018
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Landskap med ko-piga. Ej signerad. Olja på duk, 39x50 cm, yttermått inklusive ram: 70x82 cm
Utrop: | 6.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 januari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/1 17:37:29 | 1 | Vinnande bud |
29/1 18:56:26 | 1 | justering av budtak |
- Klassiska
29 jan
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...![](/tema/themes/{88BE2228-E79D-40D9-B7A0-D0E0AA00771F}_183x97.jpg)
Läs mer om Klassiska
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad landskap med ko-piga olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43