KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14676114
nr 1467 6114
Charles Roka
(1912-1999), Ungern
Oljemålning, Lekande barn. Signerad. Olja på duk, 80x64, yttermått inklusive ram: 90x75cm
Kondition: skadad duk
Charles Roka, (på Ungerska: Károly Róka), född 1912, död 1999, Ungersk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
måndag 16 maj 2022
kl 19:56:22
800 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
Charles Roka
Läs mer om Charles Roka