KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7154367
*
nr 715 4367
Bengt Ossler
(1932-1998), Sverige
Akvarell, Bengt Ossler (1932-1998), man i landskap, 30x40
Bengt Ossler, svensk målare och tecknare född i Malmö 1932, död 1998.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 september 2011
kl 19:07:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 13:00:21
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bengt Ossler
Bengt Ossler, svensk målare och tecknare född i Malmö 1932, död 1998.
Läs mer om Bengt Ossler
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bengt ossler man i landskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:39
*
Bengt Ossler
Bengt Ossler, svensk målare och tecknare född i Malmö 1932, död 1998.
Läs mer om Bengt Ossler
nr 715 4367
Bengt Ossler
(1932-1998), Sverige
Akvarell, Bengt Ossler (1932-1998), man i landskap, 30x40
Bengt Ossler, svensk målare och tecknare född i Malmö 1932, död 1998.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 september 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/9 13:00:21 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bengt Ossler
Bengt Ossler, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Malmö 1932, död 1998.Läs mer om Bengt Ossler
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bengt ossler man i landskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:16 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:39