KONST / Litografier / Färglitografi 14277062
nr 1427 7062
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad, numrerad 136/360. Färglitografi, bildmått: 48x38, yttermått inklusive ram: 63x53 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 oktober 2021
kl 20:27:53
18/10 23:47:14
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren