GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kalkar 14534091
nr 1453 4091
Sven Wejsfelt
(1930-2009), Sverige
Kalkar, 2 st. Gustavsbergs Studio. Signerad med studiohanden och daterad -89. Glaserad stengodslera. Höjd: ca 14-15 cm
måndag 7 mars 2022
kl 19:36:57
Sven Wejsfelt
Läs mer om Sven Wejsfelt
Gustavsbergs Studio