KONST / Litografier / Litografi 7821086
*
nr 782 1086
Eric Hallström
(1893-1946), Sverige
Litografi, Eric Hallström (1893-1946), på trappan, motivets mått: 32 z 43
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 oktober 2012
kl 17:59:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/10 13:11:02
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Eric Hallström
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
Läs mer om Eric Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric hallström grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trappan
-
3142 Färglifografi
Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:46
-
3050 Färglitografi
Anthony Strüwer (f. 1942), Signerad, numrerad 161/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:46
-
3253 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:16
-
3305 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:25
-
9131 Färglitografi
Bo Ã…ke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:03
-
3207 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:45
*
Eric Hallström
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
Läs mer om Eric Hallström
nr 782 1086
Eric Hallström
(1893-1946), Sverige
Litografi, Eric Hallström (1893-1946), på trappan, motivets mått: 32 z 43
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 oktober 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/10 13:11:02 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Eric Hallström
Eric Hallström, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.Läs mer om Eric Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric hallström grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trappan
-
3142 Färglifografi
Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:46 -
3050 Färglitografi
Anthony Strüwer (f. 1942), Signerad, numrerad 161/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:46 -
3253 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:16
-
3305 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:25 -
9131 Färglitografi
Bo Ã…ke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:03 -
3207 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:45