KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 10884172
*
nr 1088 4172
Skulptur
Keramik, Gösta Almgren, Rom, 1922, höjd: 30 inkl sockel
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 februari 2017
kl 19:52:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/2 13:31:41
1
500 kr
6/2 03:37:33
2
500 kr
6/2 03:37:33
1
500 kr (Budbetjänt)
6/2 03:37:53
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta almgren keramik konsthantverk rom skulptur
-
6078 Oljemålning
Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:36
-
7030 Skulptur
fiskarpojke på delfin, Bing & Grøndahl, (B&G) pors..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:52
*
Skulptur
Läs om budbetjänten
nr 1088 4172
Skulptur
Keramik, Gösta Almgren, Rom, 1922, höjd: 30 inkl sockel
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 februari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/2 13:31:41 | 1 | 500 kr |
6/2 03:37:33 | 2 | 500 kr |
6/2 03:37:33 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
6/2 03:37:53 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta almgren keramik konsthantverk rom skulptur
-
6078 Oljemålning
Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:36 -
7030 Skulptur
fiskarpojke på delfin, Bing & Grøndahl, (B&G) pors..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:52