![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 11729192
*
nr 1172 9192
Ingrid Vang Nyman
(1916-1959), Danmark
Färglitografi, Signerad, numrerad 195/200, motivet: 27x36 cm
Ingrid Vang Nyman, dansk bildkonstnär född 1916 på Jylland i Danmark, död 1959.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 mars 2018
kl 20:56:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 20:43:36
1
350 kr
24/3 20:26:46
2
350 kr
24/3 20:26:46
1
350 kr (Budbetjänt)
24/3 20:27:23
2
400 kr
25/3 13:10:03
3
450 kr
26/3 11:40:46
4
800 kr
26/3 17:41:10
3
800 kr
26/3 17:41:10
4
800 kr (Budbetjänt)
26/3 17:41:32
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ingrid Vang Nyman
Ingrid Vang Nyman, dansk bildkonstnär född 1916 på Jylland i Danmark, död 1959.
Läs mer om Ingrid Vang Nyman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik ingrid vang nyman litografi litografier litografiskt blad norden skandinavien
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:43
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:03
-
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:18
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:40
-
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:46
-
7023 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:11
*
Ingrid Vang Nyman
Ingrid Vang Nyman, dansk bildkonstnär född 1916 på Jylland i Danmark, död 1959.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ingrid Vang Nyman
nr 1172 9192
Ingrid Vang Nyman
(1916-1959), Danmark
Färglitografi, Signerad, numrerad 195/200, motivet: 27x36 cm
Ingrid Vang Nyman, dansk bildkonstnär född 1916 på Jylland i Danmark, död 1959.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/3 20:43:36 | 1 | 350 kr |
24/3 20:26:46 | 2 | 350 kr |
24/3 20:26:46 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
24/3 20:27:23 | 2 | 400 kr |
25/3 13:10:03 | 3 | 450 kr |
26/3 11:40:46 | 4 | 800 kr |
26/3 17:41:10 | 3 | 800 kr |
26/3 17:41:10 | 4 | 800 kr (Budbetjänt) |
26/3 17:41:32 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ingrid Vang Nyman
Ingrid Vang Nyman, dansk bildkonstnär född 1916 pÃ¥ Jylland i Danmark, död 1959.Läs mer om Ingrid Vang Nyman
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik ingrid vang nyman litografi litografier litografiskt blad norden skandinavien
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:43 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:03 -
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:18
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:40 -
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:46 -
7023 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:11