![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 14823052
*
nr 1482 3052
Skulptur
Keramik, Malene Möller-Hansen, 2-delad. Höjd: 22 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 augusti 2022
kl 20:54:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/8 14:13:27
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk malene möller-hansen skulptur
-
6078 Oljemålning
Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:36
-
7030 Skulptur
fiskarpojke på delfin, Bing & Grøndahl, (B&G) pors..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
7070 Skulptur
Patinerad metall. Höjd: 45 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:39
-
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:52
*
Skulptur
nr 1482 3052
Skulptur
Keramik, Malene Möller-Hansen, 2-delad. Höjd: 22 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 augusti 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/8 14:13:27 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk malene möller-hansen skulptur
-
6078 Oljemålning
Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:36 -
7030 Skulptur
fiskarpojke på delfin, Bing & Grøndahl, (B&G) pors..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
7070 Skulptur
Patinerad metall. Höjd: 45 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:39
-
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:52