![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14623296
*
nr 1462 3296
Rudolf Flink
(1906-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 38x46, yttermått inklusive ram: 49x57 cm
Rudolf Flink, svensk bildkonstnär född 1906 i Trollhättan, död 1988 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2022
kl 19:21:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 17:27:35
1
100 kr
25/4 18:08:37
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Rudolf Flink
Rudolf Flink, svensk bildkonstnär född 1906 i Trollhättan, död 1988 .
Läs mer om Rudolf Flink
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar rudolf flink svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:19
*
Rudolf Flink
Rudolf Flink, svensk bildkonstnär född 1906 i Trollhättan, död 1988 .
Läs mer om Rudolf Flink
nr 1462 3296
Rudolf Flink
(1906-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 38x46, yttermått inklusive ram: 49x57 cm
Rudolf Flink, svensk bildkonstnär född 1906 i Trollhättan, död 1988 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/4 17:27:35 | 1 | 100 kr |
25/4 18:08:37 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Rudolf Flink
Rudolf Flink, svensk bildkonstnär född 1906 i Trollhättan, död 1988 .Läs mer om Rudolf Flink
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar rudolf flink svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:19