KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9916005
nr 991 6005
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
(1884-1965), Sverige
Blandteknik, Gösta Adrian-Nilsson (GAN) (1884-1965), Skepp, signerad, motivet: 18x23, 5
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.
Utrop:
20.000 kr
Såld:
15.500 kr
måndag 2 november 2015
kl 18:46:20
15.000 kr
12.500 kr
13.000 kr (Budbetjänt)
14.500 kr
15.000 kr (Budbetjänt)
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
Läs mer om Gösta Adrian-Nilsson (GAN)