KONST / Litografier / Färglitografi 15285266
nr 1528 5266
Per Krohg
(1889-1965), Norge
Färglitografi, Figur vid sten. Signerad, numrerad 238/350, daterad 1948. Bildmått: 54x65 cm. Yttermått inklusive ram: 64x78 cm
Kondition: Några fläckar. Gulnad.
Per Krohg, norsk målare och tecknare född 1889, död 1965.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 20 mars 2023
kl 18:59:09
350 kr