KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12916347
nr 1291 6347
Marjatta Nuoreva
(f. 1944), Finland
Etsning, "Cyklisten". Signerad, daterad 75. Motivet: 22x24cm
Marjatta Nuoreva, finländsk grafiker född 1944 i Heinola.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 november 2019
kl 19:20:31
20/11 18:53:47
Marjatta Nuoreva
Läs mer om Marjatta Nuoreva