KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15103107
nr 1510 3107
Hedvig Malmström
(1927-2022), Sverige
Etsning, "Tranorna". Signerad, numrerad 487/500. Bildmått: 23x29 cm, yttermått inklusive ram: 35x45 cm
Hedvig Malmström, svensk målare, tecknare och grafiker född i Halmstad 1927, död 2022 i Halmstad.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 december 2022
kl 20:56:56
24/11 22:09:35
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Hedvig Malmström
Läs mer om Hedvig Malmström