![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12544575
*
nr 1254 4575
Spegel
Rund, diameter: 70
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2019
kl 18:32:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/5 09:28:43
1
300 kr
11/5 11:39:16
2
350 kr
13/5 17:57:56
3
500 kr
13/5 18:01:07
2
500 kr
13/5 18:01:07
3
500 kr (Budbetjänt)
13/5 18:01:21
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rund spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1254 4575
Spegel
Rund, diameter: 70
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/5 09:28:43 | 1 | 300 kr |
11/5 11:39:16 | 2 | 350 kr |
13/5 17:57:56 | 3 | 500 kr |
13/5 18:01:07 | 2 | 500 kr |
13/5 18:01:07 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
13/5 18:01:21 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rund spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53