![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13835078
*
nr 1383 5078
Spegel
Bemålad, 119x51 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 mars 2021
kl 19:02:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/3 11:50:28
1
100 kr
8/3 09:03:08
2
200 kr
8/3 10:04:37
3
200 kr
8/3 10:04:37
2
200 kr (Budbetjänt)
8/3 10:05:08
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
15 juli kl 18:49
-
7175 Spegel
diameter: 36 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
15 juli kl 18:17
-
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om 8 dagar
15 juli kl 20:59
-
7174 Spegel
Rotting, 45x54 cm
Auktionen avslutas
om 8 dagar
15 juli kl 18:25
-
7197 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om 8 dagar
15 juli kl 20:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1383 5078
Spegel
Bemålad, 119x51 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/3 11:50:28 | 1 | 100 kr |
8/3 09:03:08 | 2 | 200 kr |
8/3 10:04:37 | 3 | 200 kr |
8/3 10:04:37 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
8/3 10:05:08 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
15 juli kl 18:49 -
7175 Spegel
diameter: 36 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
15 juli kl 18:17 -
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om 8 dagar
15 juli kl 20:59 -
7174 Spegel
Rotting, 45x54 cm
Auktionen avslutas
om 8 dagar
15 juli kl 18:25 -
7197 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om 8 dagar
15 juli kl 20:58