GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålar 8941053
*
nr 894 1053
Skålar
2 st. Rörstrand, 1950-tal, längd: 9 + 15
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2014
kl 18:59:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/4 08:25:13
1
Vinnande bud
2/5 08:30:23
2
200 kr
8/5 17:08:03
1
justering av budtak
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik rörstrand skandinavien skålar sverige
-
6325 Skålar
+ fat, 5 delar, Rörstrand och Gustavsberg, bland a..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:12
-
5009 Skålar på fot
Ett par, silver, Birmingham England, Genombruten d..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:05
*
Skålar
Läs mer om 50/60-tal
nr 894 1053
Skålar
2 st. Rörstrand, 1950-tal, längd: 9 + 15
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/4 08:25:13 | 1 | Vinnande bud |
2/5 08:30:23 | 2 | 200 kr |
8/5 17:08:03 | 1 | justering av budtak |
- Tema
12 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik rörstrand skandinavien skålar sverige
-
6325 Skålar
+ fat, 5 delar, Rörstrand och Gustavsberg, bland a..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:12 -
5009 Skålar på fot
Ett par, silver, Birmingham England, Genombruten d..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:05