KONST / Litografier / Färglitografi 13242011
nr 1324 2011
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Gatuscen. Signerad, numrerad 39/250. Motivet: 45x36 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 4 maj 2020
kl 19:43:45
700 kr
900 kr
1.000 kr
1.100 kr
1.400 kr
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)