BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 8584444
*
nr 858 4444
Bordslampa
Keramik. 1970-tal
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2013
kl 19:39:51
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
6310 Bordslampa
EAE, glas i fot, mässing. Höjd: 52 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:35
-
6216 Bordslampa
Firma Svenskt Tenn, trä, med skärm stensöta. Höjd:..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:16
-
6015 Bordslampa
Luceplan, Italien, design: Meda/Rizzatto, höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:51
-
5275 Bordslampa
mässing, Arvid Böhlmark, Stockholm. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:07
-
6165 Bordslampa
Miranda. Höjd: 77 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:45
-
6099 Bordslampa
Studio Åhus, glas / metall. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
*
Bordslampa
nr 858 4444
Bordslampa
Keramik. 1970-tal
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2013 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
6310 Bordslampa
EAE, glas i fot, mässing. Höjd: 52 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:35 -
6216 Bordslampa
Firma Svenskt Tenn, trä, med skärm stensöta. Höjd:..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:16 -
6015 Bordslampa
Luceplan, Italien, design: Meda/Rizzatto, höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:51
-
5275 Bordslampa
mässing, Arvid Böhlmark, Stockholm. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:07 -
6165 Bordslampa
Miranda. Höjd: 77 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:45 -
6099 Bordslampa
Studio Åhus, glas / metall. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18