KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturer 9592497
*
nr 959 2497
Skulpturer
2 st, Asien, höjd: 21-28, keramik
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 maj 2015
kl 18:20:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/4 23:46:19
1
200 kr
1/5 20:38:35
2
Vinnande bud
2/5 16:36:19
3
300 kr
2/5 16:36:19
2
350 kr (Budbetjänt)
3/5 11:04:52
4
500 kr
3/5 11:04:52
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik konsthantverk skulptur skulpturer
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:04
-
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:15
-
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
*
Skulpturer
Läs om budbetjänten
nr 959 2497
Skulpturer
2 st, Asien, höjd: 21-28, keramik
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/4 23:46:19 | 1 | 200 kr |
1/5 20:38:35 | 2 | Vinnande bud |
2/5 16:36:19 | 3 | 300 kr |
2/5 16:36:19 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
3/5 11:04:52 | 4 | 500 kr |
3/5 11:04:52 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik konsthantverk skulptur skulpturer
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:04 -
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:15 -
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53