KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13272340
*
nr 1327 2340
Ferdinand Hernlund
(1837-1902), Sverige
Blandteknik, Vattenkvarn, Signerad, med dedikation, Östergötland, bladets mått: 11,5x18 cm
Ferdinand Hernlund, svensk målare född i Eksjö 1837, död 1902 i Medevi.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2020
kl 18:37:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 11:08:18
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ferdinand Hernlund
Ferdinand Hernlund, svensk målare född i Eksjö 1837, död 1902 i Medevi.
Läs mer om Ferdinand Hernlund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik dedikation ferdinand hernlund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vattenkvarn östergötland
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:30
-
6431 Blandteknik
Bror Hillgren (1881-1955), Sverige. Par. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:15
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:16
-
6393 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Dansar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:14
-
6405 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:12
*
Ferdinand Hernlund
Ferdinand Hernlund, svensk målare född i Eksjö 1837, död 1902 i Medevi.
Läs mer om Ferdinand Hernlund
nr 1327 2340
Ferdinand Hernlund
(1837-1902), Sverige
Blandteknik, Vattenkvarn, Signerad, med dedikation, Östergötland, bladets mått: 11,5x18 cm
Ferdinand Hernlund, svensk målare född i Eksjö 1837, död 1902 i Medevi.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/5 11:08:18 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ferdinand Hernlund
Ferdinand Hernlund, svensk mÃ¥lare född i Eksjö 1837, död 1902 i Medevi.Läs mer om Ferdinand Hernlund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik dedikation ferdinand hernlund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vattenkvarn östergötland
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:30 -
6431 Blandteknik
Bror Hillgren (1881-1955), Sverige. Par. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:15
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:16 -
6393 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Dansar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:14 -
6405 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:12