KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16218073
*
nr 1621 8073
Malle Leis
(1940-2017), Estland
Blomma. Signerad, daterad -61. Akvarell, 37x30cm, yttermått inklusive ram: 40x33cm
Malle Leis, konstnär född 1940, död 2017.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2024
kl 20:45:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/5 21:50:51
1
1.100 kr
16/5 20:56:55
2
600 kr
16/5 20:56:55
1
700 kr (Budbetjänt)
16/5 20:57:21
2
800 kr
16/5 20:57:21
1
900 kr (Budbetjänt)
20/5 00:01:23
3
1.000 kr
20/5 00:01:23
1
1.100 kr (Budbetjänt)
20/5 00:01:40
3
1.200 kr
20/5 00:33:35
4
1.300 kr
20/5 17:20:48
3
2.000 kr
20/5 19:05:29
4
1.500 kr
20/5 19:05:29
3
1.600 kr (Budbetjänt)
20/5 19:06:51
4
1.700 kr
20/5 19:06:51
3
1.800 kr (Budbetjänt)
20/5 19:07:50
4
2.000 kr
20/5 19:07:50
3
2.000 kr (Budbetjänt)
20/5 19:08:53
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller baltikum baltisk blomma estland estnisk malle leis vattenfärg
-
8103 Akvarell
Alfred Boll, Kornhamnstorg, Gamla Stan. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:03
-
8446 Akvarell
Anna Ödman (1876-1960), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:34
-
7223 Akvarell
Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, blom..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:31
-
8434 Akvarell
Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Landskap med r..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:05
-
8386 Akvarell
Henrik Lilliebjörn (tillskriven), Vy från Odenstad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:29
-
8341 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad G Tunelius, Lands..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:46
*
Malle Leis
Malle Leis, konstnär född 1940, död 2017.
Läs om budbetjänten
nr 1621 8073
Malle Leis
(1940-2017), Estland
Blomma. Signerad, daterad -61. Akvarell, 37x30cm, yttermått inklusive ram: 40x33cm
Malle Leis, konstnär född 1940, död 2017.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/5 21:50:51 | 1 | 1.100 kr |
16/5 20:56:55 | 2 | 600 kr |
16/5 20:56:55 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
16/5 20:57:21 | 2 | 800 kr |
16/5 20:57:21 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
20/5 00:01:23 | 3 | 1.000 kr |
20/5 00:01:23 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
20/5 00:01:40 | 3 | 1.200 kr |
20/5 00:33:35 | 4 | 1.300 kr |
20/5 17:20:48 | 3 | 2.000 kr |
20/5 19:05:29 | 4 | 1.500 kr |
20/5 19:05:29 | 3 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
20/5 19:06:51 | 4 | 1.700 kr |
20/5 19:06:51 | 3 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
20/5 19:07:50 | 4 | 2.000 kr |
20/5 19:07:50 | 3 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
20/5 19:08:53 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller baltikum baltisk blomma estland estnisk malle leis vattenfärg
-
8103 Akvarell
Alfred Boll, Kornhamnstorg, Gamla Stan. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:03 -
8446 Akvarell
Anna Ödman (1876-1960), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:34 -
7223 Akvarell
Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, blom..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:31
-
8434 Akvarell
Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Landskap med r..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:05 -
8386 Akvarell
Henrik Lilliebjörn (tillskriven), Vy från Odenstad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:29 -
8341 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad G Tunelius, Lands..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:46