ÖVRIGT / Smycken / Halsband 15395211
nr 1539 5211
Halsband
silver, med ametister, Mexiko, 1960-tal. Längd: ca 21 cm. Bredd: 1-2 cm, bruttovikt: 60 g
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 8 maj 2023
kl 19:43:43
2/5 09:38:58
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver