KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturer 10212202
*
nr 1021 2202
Skulpturer
4 st. Lladro, keramik, höjd: 17 - 20
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 februari 2016
kl 18:03:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 23:53:28
1
350 kr
25/2 00:25:59
2
400 kr
26/2 21:32:40
1
500 kr
26/2 22:45:52
2
600 kr
29/2 17:52:52
3
Vinnande bud
29/2 18:02:58
3
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: figurin figuriner keramik konsthantverk lladro skulptur skulpturer spanien spansk spanska spanskt porslin sydeuropa
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:04
-
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:15
-
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
*
Skulpturer
nr 1021 2202
Skulpturer
4 st. Lladro, keramik, höjd: 17 - 20
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/2 23:53:28 | 1 | 350 kr |
25/2 00:25:59 | 2 | 400 kr |
26/2 21:32:40 | 1 | 500 kr |
26/2 22:45:52 | 2 | 600 kr |
29/2 17:52:52 | 3 | Vinnande bud |
29/2 18:02:58 | 3 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: figurin figuriner keramik konsthantverk lladro skulptur skulpturer spanien spansk spanska spanskt porslin sydeuropa
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:04 -
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:15 -
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53