KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14419517
nr 1441 9517
Arvid Nilsson
(1914-1981), Sverige
Oljemålning, Signerad, Blomsterstilleben. Olja på pannå, 40x32, yttermått inklusive ram: 54x45 cm
Arvid Nilsson, svensk målare född i Torhamn 1914, död i Stockholm 1981.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 10 januari 2022
kl 19:19:43
100 kr
300 kr
350 kr
450 kr
Arvid Nilsson
Läs mer om Arvid Nilsson