![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
MISCELLANEOUS / Textiles & Vintage / Wall hanging 12566029
*
nr 1256 6029
WALL HANGING
signed, LR, 1963, 71x88,
signerad, LR, 1963,71x88
Estimate:
500
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday May 20 2019
at 18:22:29
- Bid history
Time
Bidder
Bid
7/5 16:27:58
1
150 kr
18/5 22:53:55
2
150 kr
18/5 22:53:55
1
150 kr (Robot)
20/5 18:17:29
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 20
Retro
På Tema Retro den 20 maj har vi samlat konst och design från 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, W ...
Read more about Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: textilier vintage väggbonad
-
6294 CURTAINS
ett par + 3 kuddar, Jobs handtryck, modell "Tulpan..//
Present: SEK 1000
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:17
-
6158 CURTAINS
one pair, 200x116, linen, Josef Frank (1885-1967),..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:23
-
6329 CURTAINS
one pair, linen, 130x215 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:30
*
WALL HANGING
Läs om budbetjänten
Read more about Retro
nr 1256 6029
WALL HANGING
signed, LR, 1963, 71x88,
signerad, LR, 1963,71x88
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 200 |
Auction date: |
Monday May 20 2019 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
7/5 16:27:58 | 1 | 150 kr |
18/5 22:53:55 | 2 | 150 kr |
18/5 22:53:55 | 1 | 150 kr (Robot) |
20/5 18:17:29 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 20
Retro
På Tema Retro den 20 maj har vi samlat konst och design från 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, W ...![](/tema/themes/{040935B0-9C01-4C89-8430-469644A7A1C6}_183x97.jpg)
Read more about Retro
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: textilier vintage väggbonad
-
6294 CURTAINS
ett par + 3 kuddar, Jobs handtryck, modell "Tulpan..//
Present: SEK 1000
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:17 -
6158 CURTAINS
one pair, 200x116, linen, Josef Frank (1885-1967),..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:23 -
6329 CURTAINS
one pair, linen, 130x215 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:30