LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candlesticks 15685084
nr 1568 5084
CANDLESTICKS
one pair, silver, CG Hallberg, Sweden, 1954. Height: 8 cm cm, gross weight: ca 250g, mindre bucklor.
Ett par, silver, CG Hallberg, 1954. Höjd: 8 cm, Bruttovikt: ca 250g
Condition: mindre bucklor
600
SEK 300
Monday October 2 2023
at 18:09:29
28/9 19:47:53
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver