KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636618
*
nr 1363 6618
Helmi Sjöstrand
(1864-1957), Finland
Oljemålning, "AnaCapri". Signerad, -23. Olja på duk, 47x56 cm
Helmi Sjöstrand, finlandssvensk bildkonstnär född 1864 i Helsingfors, död 1957 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 november 2020
kl 18:07:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/11 19:04:40
1
Vinnande bud
30/11 17:58:26
2
800 kr
30/11 17:58:26
1
900 kr (Budbetjänt)
30/11 17:58:51
2
1.000 kr
30/11 17:58:51
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Helmi Sjöstrand
Helmi Sjöstrand, finlandssvensk bildkonstnär född 1864 i Helsingfors, död 1957 i Stockholm.
Läs mer om Helmi Sjöstrand
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland helmi sjöstrand norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43
*
Helmi Sjöstrand
Helmi Sjöstrand, finlandssvensk bildkonstnär född 1864 i Helsingfors, död 1957 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Helmi Sjöstrand
nr 1363 6618
Helmi Sjöstrand
(1864-1957), Finland
Oljemålning, "AnaCapri". Signerad, -23. Olja på duk, 47x56 cm
Helmi Sjöstrand, finlandssvensk bildkonstnär född 1864 i Helsingfors, död 1957 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/11 19:04:40 | 1 | Vinnande bud |
30/11 17:58:26 | 2 | 800 kr |
30/11 17:58:26 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
30/11 17:58:51 | 2 | 1.000 kr |
30/11 17:58:51 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Helmi Sjöstrand
Helmi Sjöstrand, finlandssvensk bildkonstnär född 1864 i Helsingfors, död 1957 i Stockholm.Läs mer om Helmi Sjöstrand
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland helmi sjöstrand norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43