![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 11401050
*
nr 1140 1050
Sadamasa Motonaga
(1922-2011), Japan
Färglitografi, Sadamasa Motonaga (1922-2011), 65/100, bladets mått: 76x56, löst blad
Sadamasa Motonaga, japansk bildkonstnär född 1922, död 2011.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 oktober 2017
kl 18:09:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 17:01:58
1
600 kr
30/10 17:36:26
2
500 kr
30/10 17:36:26
1
600 kr (Budbetjänt)
30/10 17:36:49
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sadamasa Motonaga
Sadamasa Motonaga, japansk bildkonstnär född 1922, död 2011.
Läs mer om Sadamasa Motonaga
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien färglitografi grafik japan japansk litografi litografier litografiskt blad löst blad sadamasa motonaga
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:10
*
Sadamasa Motonaga
Sadamasa Motonaga, japansk bildkonstnär född 1922, död 2011.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Sadamasa Motonaga
nr 1140 1050
Sadamasa Motonaga
(1922-2011), Japan
Färglitografi, Sadamasa Motonaga (1922-2011), 65/100, bladets mått: 76x56, löst blad
Sadamasa Motonaga, japansk bildkonstnär född 1922, död 2011.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/10 17:01:58 | 1 | 600 kr |
30/10 17:36:26 | 2 | 500 kr |
30/10 17:36:26 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
30/10 17:36:49 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sadamasa Motonaga
Sadamasa Motonaga, japansk bildkonstnär född 1922, död 2011.Läs mer om Sadamasa Motonaga
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien färglitografi grafik japan japansk litografi litografier litografiskt blad löst blad sadamasa motonaga
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:10