KONST / Litografier / Färglitografi 9937718
*
nr 993 7718
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), 173/375, Operabaren, bladets mått: 59x43
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 november 2015
kl 18:02:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/11 22:03:22
1
1.200 kr
9/11 14:52:52
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad operabaren peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1024 Tuschlavering
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:05
*
Peter Dahl
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
nr 993 7718
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), 173/375, Operabaren, bladets mått: 59x43
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/11 22:03:22 | 1 | 1.200 kr |
9/11 14:52:52 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad operabaren peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1024 Tuschlavering
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:05