![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13693441
*
nr 1369 3441
Edward Smith
(f. 1923), USA
Akvarell, Komposition. Signerad daterad 57. Motivet: 36x43 cm
Edward Smith, amerikansk bildkonstnär född 1923.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2020
kl 19:11:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/12 18:56:48
1
Vinnande bud
21/12 19:02:00
2
400 kr
21/12 19:02:00
1
450 kr (Budbetjänt)
21/12 19:02:24
2
500 kr
21/12 19:02:24
1
600 kr (Budbetjänt)
21/12 19:06:45
2
700 kr
21/12 19:06:45
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk edward smith komposition usa vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Edward Smith
Edward Smith, amerikansk bildkonstnär född 1923.
Läs om budbetjänten
nr 1369 3441
Edward Smith
(f. 1923), USA
Akvarell, Komposition. Signerad daterad 57. Motivet: 36x43 cm
Edward Smith, amerikansk bildkonstnär född 1923.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/12 18:56:48 | 1 | Vinnande bud |
21/12 19:02:00 | 2 | 400 kr |
21/12 19:02:00 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
21/12 19:02:24 | 2 | 500 kr |
21/12 19:02:24 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
21/12 19:06:45 | 2 | 700 kr |
21/12 19:06:45 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk edward smith komposition usa vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25