![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ART / Sculptures and works of art / Sculpture 16274223
*
nr 1627 4223
SCULPTURE
ceramics, apple. Height: 23 cm, diameter: 22 cm,
Keramik, Äpple. Höjd: 23 cm. Diameter: 22 cm
Estimate:
800
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday June 10 2024
at 20:36:14
- Bid history
Time
Bidder
Bid
9/6 12:05:54
1
300 kr
10/6 00:59:46
2
350 kr
10/6 14:49:05
3
600 kr
10/6 19:52:34
2
450 kr
10/6 19:52:34
3
500 kr (Robot)
10/6 20:31:14
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur äpple
-
7030 SCULPTURE
Bing & Grøndahl, Denmark, porcelain, fiskarpojke p..//
Auction ends
in two weeks
15 juli at 19:03
-
7070 SCULPTURE
Patinerad metall. Height: 45 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
in two weeks
15 juli at 20:39
-
6370 WOODEN SCULPTU..
2 pcs, ej signerade, old. Height: 22-24,
Present: SEK 100
Auction ends
in two weeks
15 juli at 20:52
*
SCULPTURE
Läs om budbetjänten
nr 1627 4223
SCULPTURE
ceramics, apple. Height: 23 cm, diameter: 22 cm,
Keramik, Äpple. Höjd: 23 cm. Diameter: 22 cm
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 700 |
Auction date: |
Monday June 10 2024 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
9/6 12:05:54 | 1 | 300 kr |
10/6 00:59:46 | 2 | 350 kr |
10/6 14:49:05 | 3 | 600 kr |
10/6 19:52:34 | 2 | 450 kr |
10/6 19:52:34 | 3 | 500 kr (Robot) |
10/6 20:31:14 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur äpple
-
7030 SCULPTURE
Bing & Grøndahl, Denmark, porcelain, fiskarpojke p..//
Auction ends
in two weeks
15 juli at 19:03 -
7070 SCULPTURE
Patinerad metall. Height: 45 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
in two weeks
15 juli at 20:39 -
6370 WOODEN SCULPTU..
2 pcs, ej signerade, old. Height: 22-24,
Present: SEK 100
Auction ends
in two weeks
15 juli at 20:52