![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Serigrafier 13956252
*
nr 1395 6252
Olivier Herdiès
(1906-1993), Sverige
Serigrafier, 6 st, Signerad, 125-upplaga, daterade 1958. Lösa blad i mapp. Bladets mått: 65x46 cm
Olivier Herdiès, belgisk-svensk målare född 1906 i Bryssel, död 1993 i Hägersten.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 maj 2021
kl 19:03:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/4 19:53:19
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Olivier Herdiès
Olivier Herdiès, belgisk-svensk målare född 1906 i Bryssel, död 1993 i Hägersten.
Läs mer om Olivier Herdiès
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier lösa blad i mapp olivier herdies olivier herdiès serigrafier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:10
*
Olivier Herdiès
Olivier Herdiès, belgisk-svensk målare född 1906 i Bryssel, död 1993 i Hägersten.
Läs mer om Olivier Herdiès
nr 1395 6252
Olivier Herdiès
(1906-1993), Sverige
Serigrafier, 6 st, Signerad, 125-upplaga, daterade 1958. Lösa blad i mapp. Bladets mått: 65x46 cm
Olivier Herdiès, belgisk-svensk målare född 1906 i Bryssel, död 1993 i Hägersten.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/4 19:53:19 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Olivier Herdiès
Olivier Herdiès, belgisk-svensk mÃ¥lare född 1906 i Bryssel, död 1993 i Hägersten.Läs mer om Olivier Herdiès
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier lösa blad i mapp olivier herdies olivier herdiès serigrafier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:10