ART / Lithographs / Silkscreen 16192035
nr 1619 2035
Roy Lichtenstein
(1923-1997), USA
Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. "Guild Hall, East Hampton", 1974, no signature, Silkscreen, reproduktion efter målningen "Landscape", unframed. Silkscreen. Sheet: 81x86, 5,
"Guild Hall, East Hampton", 1974, ej signerad, Silkscreen, reproduktion efter målningen "Landscape", oramat löst blad. Silkscreen. Bladets mått: 81x86,5
Roy Lichtenstein, American painter and sculptor, born 1923, dead 1997.
2000
SEK 1500
Monday May 13 2024
at 20:01:22
11/5 19:50:25
Roy Lichtenstein
Read more about Roy Lichtenstein