KONST / Litografier / Färglitografi 15728310
nr 1572 8310
Nils Wedel
(1897-1967), Sverige
Ekor på en strand. Signerad, numrerad 94/360. Färglitografi, bildmått: 31x39 cm, yttermått inklusive ram: 51x59 cm
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
Utrop:
500 kr
måndag 23 oktober 2023
kl 19:35:37
Nils Wedel
Läs mer om Nils Wedel