KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7528102
*
nr 752 8102
Karlis Babris
(f. 1912), Lättland
Oljemålning, Karlis Babris (f. 1912), Lettland, höskörd, signerad, 33x45
Karlis Babris, lättisk målare född 1912.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 april 2012
kl 17:37:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 12:17:30
1
300 kr
6/4 00:28:57
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: baltikum höskörd karlis babris lettisk lettland lättland nordeuropa nordeuropeisk olja oljemålning oljemålningar
-
3082 Oljemålning
Åke Johansson (1893-1968), Sverige. Byväg. Signera..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 18:59
-
3135 Oljemålning
Allan Egnell (1884-1960), Sverige. Signerad, "Orba..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 18:30
-
9253 Oljemålning
Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 19:55
-
3061 Oljemålning
Andrey Safonov. Signerad. Olja på duk, 51x62cm, yt..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:30
-
3055 Oljemålning
Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 19:44
-
1009 Oljemålning
Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Skärgårdstal..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:50
*
Karlis Babris
Karlis Babris, lättisk målare född 1912.
nr 752 8102
Karlis Babris
(f. 1912), Lättland
Oljemålning, Karlis Babris (f. 1912), Lettland, höskörd, signerad, 33x45
Karlis Babris, lättisk målare född 1912.
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 12:17:30 | 1 | 300 kr |
6/4 00:28:57 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: baltikum höskörd karlis babris lettisk lettland lättland nordeuropa nordeuropeisk olja oljemålning oljemålningar
-
3082 Oljemålning
Åke Johansson (1893-1968), Sverige. Byväg. Signera..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 18:59 -
3135 Oljemålning
Allan Egnell (1884-1960), Sverige. Signerad, "Orba..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 18:30 -
9253 Oljemålning
Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 19:55
-
3061 Oljemålning
Andrey Safonov. Signerad. Olja på duk, 51x62cm, yt..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:30 -
3055 Oljemålning
Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 19:44 -
1009 Oljemålning
Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Skärgårdstal..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:50